Jak wybrać wkład kominkowy?

Kominek może być główną dekoracją domu, a jednocześnie służyć jako dodatkowy element systemu grzewczego. Nowoczesne wkłady kominkowe są zdecydowanie bardziej praktyczne aniżeli tradycyjne kominki otwarte. Aby jednak wkład kominkowy mógł odpowiednio pełnić swoją rolę, trzeba zwrócić uwagę nie tylko na wygląd, ale również na jego parametry techniczne.


Przewaga wkładów kominkowych


Nowoczesne wkłady kominkowe znakomicie wpisują się w aktualne trendy w aranżacji wnętrz mieszkalnych.


Poza tym, wkłady kominkowe są ekologicznymi źródłami ciepła. Spaliny wydobywające się z wkładów kominkowych są mniej zanieczyszczone niż te powstające ze spalania gazu, węgla, oleju, a nawet spalin z kominków otwartych.


Zioła na parapecie
Admin: Global Panorama
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Istotne parametry


Przy wyborze wkładu do swojego mieszkania trzeba zwrócić uwagę na kilka parametrów jakie podaje producent.

Nie ma żadnych zastrzeżeń, że to jest faktycznie praktyczna oferta (https://artogrodowe.pl/32-stoly-betonowe-do-gry), odnosząca się do cennych tekstów. Zapoznaj się z nią teraz.

Powinniśmy sprawdzić sprawność wkładu kominkowego jaka podawana jest w procentach, która przedstawia ile min. energii powstającej podczas spalania drewna odzyskuje się w postaci ciepła. Kolejnym kluczem wyboru wkładu kominkowego jest moc nominalna - uśredniona w czasie - można przyjąć na przykład, że 1 kW mocy kominka starczy do ogrzania ok. 25 m3 pomieszczenia. Istotne parametry to także średnia temperatura spalin (aby kominek miał dużą sprawność oraz był bezpieczny w średnia temperatura spalin nie może przekraczać 400°C), zużycie drewna kominkowego (podczas palenia powinno wynosić średnio 2,5 kg/h, przy mocy nominalnej urządzenia 7 kW) i czas pracy urządzenia bez potrzeby uzupełniania opału (jeden załadunek drewna powinien starczyć na min. 10 godzin - można wówczas mówić o prawdziwie komfortowym korzystaniu z kominka).


Sprawdź też

Zdobądź specjalistyczny sprzęt w promocyjnej cenie

fotos - dom
Admin: Senado Federal
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Obecnie każdy z nas ma tak dużo wszelkiego rodzaju sprzętów, ze na okrągło zmuszony jest do zamieniania niektórych ich komponentów, gdyż ulegają one zniszczeniu.


Jeśli interesują kogoś wkłady kominkowe Wrocław ma wiele do zaoferowania.


W tym mieście znajdziemy firmy jakie specjalizują się w sprzedaży nowoczesnych wkładów kominkowych, dzięki czemu będziemy mogli wybrać sprzęt dopasowany wyglądem i parametrami do naszych oczekiwań.
2023-09-13 07:39
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.