O jakich sprawach powinien pamiętać każdy przedsiębiorca? Oto wybrane pojęcia, które powinniśmy znać

Jak się posiada swoją firmę to zawsze trzeba pamiętać o wielu kwestiach, jakie są najistotniejsze, od nich w rzeczywistości jest zależne, czy w naszej firmie wszelkie sprawy prawne będą prowadzone jak należy.
Nie ma z tym żartów, ponieważ czasami przez przypadek jesteśmy w stanie sprawić sobie wiele kłopotów. Takich różnorodnych terminów jest bardzo dużo, tak więc nie sposób ich opisać w jednym niezbyt długim artykule. Jesteśmy w stanie jednakże wspomnieć o paru bardzo istotnych.


paczki w magazynie
Admin: anneheathen
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Tego rodzaju pojęciem są podatkowe progi. Każdy podatnik, który rozlicza podatek dochodowy powinien znać wysokość takich progów. W ramach skali podatkowej mamy pierwszy oraz drugi próg podatkowy (z tego źródła), od nich zależy wysokość podatku, który trzeba odprowadzić do Urzędu Skarbowego. Wysokość różnych progów kształtuje się następująco: pierwszy to 18%, drugi 32%.


drugi próg podatkowy
Admin: Jake
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Pierwszy jest dla podatników, jacy w danym roku podatkowym nie posiadali dochodów większych niż 85 528 zł. Po przekroczeniu takiej kwoty obowiązuje drugi próg, który nie płacimy jednakże od całych dochodów, ale od jaka przekracza 85 528 zł. Innym ciekawym pojęciem jest przedawnienie długu (ważny link), czyli dług, jaki przestaje być obowiązujący po określonym czasie. Jeśli mamy tego rodzaju sytuację, to bardzo możliwe, że nie będziemy musieli spłacić długu, jaki utworzył się jakiś czas temu.
Każdy właściciel firmy także musi pamiętać, że kontrola skarbowa (sprawdź więcej) realna jest w wielu sytuacjach, tak więc trzeba mieć porządek w dokumentacji, trzeba uczciwie oraz uważnie przeprowadzać różnorodne transakcje. Trzeba mieć dobrego specjalistę, jaki nad tym zapanuje.
2019-01-29 12:20
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.