Bardzo interesująca i sprytna alternatywa dla drewnianych garaży

Jeśli chciałbyś postawić garaż, posiadasz do wyboru kilka najbardziej popularnych materiałów, z których może być on wykonany. Najbardziej popularnym oraz równocześnie najtańszym jest garaż blaszany, czyli tzw. "blaszak".


Jego największą zaletą jest (poza stosunkowo niską ceną) to, że do jego wybudowania (o ile jego wielkość nie jest większa niż 35 m2) nie są potrzebne żadne pozwolenia, których uzyskanie bywa czasem stosunkowo czasochłonne oraz złożone. Jeśli jednak nie ciekawią nas takie garaże, w każdym przypadku możemy zdecydować się na garaż murowany lub wykonany z drewna. Trzeba przyznać, że budowa (produkcja kompozytów) garażu drewnianego jest 2 - 3 razy bardziej kosztowna niż blaszanego. Oczywiście ten murowany byłby jeszcze kosztowny. Jakkolwiek garaż blaszany to najprostsza konstrukcja. Konstruowanie garaży za pomocą tradycyjnych metod wiąże się z zatrudnianiem projektanta czy geodety. Ponadto należy otrzymać administracyjne zezwolenie na budowę.


Sprawdź też

Klimatyzator przenośny odpowiedzią na upały

klimatyzator
Admin: Centrum Klima SA
Podpatrzone na: Centrum Klima SA
Gorące miesiące okazują się trudne do zniesienia dla lokatorów blokowisk. Klimatyzatory dzisiaj stanowią sposób dla wszystkich. Nieduże urządzenie nie potrzebuje dużo przestrzeni, a potrafi ułatwić codzienność.


budynek - kadr
Admin: Comrade King
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


garaże
Admin: Grupa Armatura
Podpatrzone na: Grupa Armatura


[IMG=
garaże
Admin: Grupa Armatura
Podpatrzone na: Grupa Armatura
4504cb58e26035d2.jpg|L|W=186|ALT=izolacje|TITLE=lokalizacja]


Bardzo interesującym rozwiązaniem są ocynkowane blachy akrylowe, które znakomicie imitują drewno. W rzeczywistości jest to blacha, na powierzchni której namalowano strukturę drzewa. Na rynku są blachy imitujące drewno w odcieniu ciemnego orzecha czy złocistego dębu. Jest to bardzo ciekawe wyjście, gdyż garaże wykonane z takiej blachy wyglądają wprost identycznie jak te drewniane.


Żeby jeszcze wzmocnić efekt, stosuje się nity i okucia narożne, które również są pomalowane w kolorze dostosowanym do całego garażu.

Zobacz kolejne podobne niezwykle użyteczne źródło informacji na rozważany problem - kliknij tu i przeczytaj więcej w serwisie.

Co istotne, takie garaże kosztują mniej niż pięć tysięcy złotych i buduje się je w bardzo szybki sposób.
2019-03-26 07:43
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.