W jaki sposób wykreować domowy ogród na parapecie?

Ogród na parapecie w pomieszczeniu kuchennych? To nie kłopotliwe! Pachnąca ziołami kuchnia będzie inspirującym punktem dla twych nowych pomysłów kucharskich, natomiast świeże listki sprawią, iż z rzadka sięgać będziesz po opakowania z suszonymi przyprawami.


Dekoracja mieszkania na sprzedaż
Admin: Karl Baron
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Sprawdź też

Od początkowego rysunku do budowy- projektowanie wspaniałego domu

Decydując się na budowę i urządzanie własnego domu, warto udać się do profesjonalistów. Dzięki swoim zdolnościom i wieloletniemu obyciu w branży na pewno spróbują spełnić zachcianki niejednego klienta, który pragnąłby spędzać czas w idealnym domu.


Kto chociaż raz spróbuje założyć własny zielnik, ten z pewnością nie będzie mógł sobie wyobrazić życia bez unikalnego aromatu świeżych ziół. Ich zapach błyskawicznie opanowuje całe pomieszczenie, zmieniając mieszkanie w zielone miejsce. Domowe rośliny na ognie to nie wyłącznie metoda na ubogacenie smaku Twych dań, lecz również doskonały pomysł na odświeżający fragment aranżacji pomieszczenia.


Kosiarka samojezdna
Admin: Stiga
Podpatrzone na: www.stiga.pl


Koło   Kamień Ciosany Realit
Admin: Bruk-Bet
Podpatrzone na: Bruk-Bet


Jak założyć swój zielnik? Decydujący będzie z pewnością Wybór właściwego miejsca. Zioła w doniczkach nie chcą rosnąć bez ciągłego dopływu światła, dlatego dobrze nada się do owego celu parapet w kuchni. Zielnik w pomieszczeniu bez okna nie jest szczęśliwym pomysłem – bez światła słonecznego rośliny będą żółknąć już po kilku dobach. W takowym przypadku ogród domowy korzystniej zrobić przykładowo na balkonie. Dobrze będzie wygospodarować także troszkę powierzchni na kuchennym blacie, nieopodal okna. Pewne roślinki uwielbiają bowiem półcień, zaś zanadto silne słońce jest w stanie poparzyć listki. Jeżeli szukasz efektownych rozwiązań dla swego pomieszczenia kuchennego, możesz wyciąć w blacie specjalne otwory na doniczki. W taki sposób zioła „wtopią się” w parapet.


Prócz dostępu do światła, najistotniejszy jest też dobór stosownych donic. Nie powinny być zanadto głębokie – roślinom starczy nawet pojemnik o głębokości 20 cm. Kreując swój zielnik w kuchni, będziesz mieć duży wybór materiałów pojemników.
2020-01-07 07:46
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.