W jaki sposób wykreować domowy ogród na parapecie?

Ogród na parapecie w pomieszczeniu kuchennych? To nie kłopotliwe! Pachnąca ziołami kuchnia będzie inspirującym punktem dla twych nowych pomysłów kucharskich, natomiast świeże listki sprawią, iż z rzadka sięgać będziesz po opakowania z suszonymi przyprawami.


Dekoracja mieszkania na sprzedaż
Admin: Karl Baron
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Kto chociaż raz spróbuje założyć własny zielnik, ten z pewnością nie będzie mógł sobie wyobrazić życia bez unikalnego aromatu świeżych ziół. Ich zapach błyskawicznie opanowuje całe pomieszczenie, zmieniając mieszkanie w zielone miejsce. Domowe rośliny na ognie to nie wyłącznie metoda na ubogacenie smaku Twych dań, lecz również doskonały pomysł na odświeżający fragment aranżacji pomieszczenia.


Sprawdź też

Od początkowego rysunku do budowy- projektowanie wspaniałego domu

Decydując się na budowę i urządzanie własnego domu, warto udać się do profesjonalistów. Dzięki swoim zdolnościom i wieloletniemu obyciu w branży na pewno spróbują spełnić zachcianki niejednego klienta, który pragnąłby spędzać czas w idealnym domu.


Kosiarka samojezdna
Admin: Stiga
Podpatrzone na: www.stiga.pl


Koło   Kamień Ciosany Realit
Admin: Bruk-Bet
Podpatrzone na: Bruk-Bet


Jak założyć swój zielnik? Decydujący będzie z pewnością Wybór właściwego miejsca. Zioła w doniczkach nie chcą rosnąć bez ciągłego dopływu światła, dlatego dobrze nada się do owego celu parapet (http://www.ceramzet.pl/ < kliknij) w kuchni. Zielnik w pomieszczeniu bez okna nie jest szczęśliwym pomysłem – bez światła słonecznego rośliny będą żółknąć już po kilku dobach. W takowym przypadku ogród (altanki ogrodowe) domowy korzystniej zrobić przykładowo na balkonie. Dobrze będzie wygospodarować także troszkę powierzchni na kuchennym blacie, nieopodal okna. Pewne roślinki uwielbiają bowiem półcień, zaś zanadto silne słońce jest w stanie poparzyć listki. Jeżeli szukasz efektownych rozwiązań dla swego pomieszczenia kuchennego, możesz wyciąć w blacie specjalne otwory na doniczki. W taki sposób zioła „wtopią się” w parapet.


Prócz dostępu do światła, najistotniejszy jest też dobór stosownych donic. Nie powinny być zanadto głębokie – roślinom starczy nawet pojemnik o głębokości 20 cm. Kreując swój zielnik w kuchni, będziesz mieć duży wybór materiałów pojemników.
2019-01-07 07:35
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.