Przyłącz się do grona sortujacych odpady! Dlaczego jest to zadanie wyjątkowo istotna dla naszego środowiska?

Coraz mocniej kładziony jest nacisk na segregację śmieci. Oprócz pozytywnego wpływu na środowisko, rozważna klasyfikacja odpadów ma również inne przymioty Segregacja śmieci pozwala przyszły ich odzysk. Z jakiego powodu jest to tak ważne?


Jak prawidłowo segregować śmieci?

kosze do segregowania odpadów
Admin: Michael Coghlan
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Najprościej za segregację śmieci wziąć się od kupna pojemników na dany rodzaj śmieci. Musimy mieć kosze na 3 typy odpadków. Pierwszy na odpady - http://ehsbiznespartner.pl/odpady-torun/ - "zielone" - tam będziemy wrzucać wszystko, co rozkłada się, czyli np. pozostałości po roślinach - szczególnie przydatny dla gospodyń. Drugi kosz powinien być na odpady zmieszane. Każde te, które nie są szkłem lub plastikiem, albo nie poddają się degradacji. Kolejne pojemniki powinny zawierać w sobie tworzywa sztuczne i makulaturę. Dzieląc w ten sposób śmieci przyczynisz się do ochrony ekosystemu. Jest tak z powodu, że poprzez sortowanie składowiska śmieci mogą być dłużej wykorzystywane. Dzieje się z tego powodu, że na śmietnisko nie trafiają śmieci toksyczne, np. akumulatory.

Jak pozbyć się z domu odpady, które nie pasują do żadnego kosza

Jeśli posiadasz w domu odpady elektroniczne, bądź leki - nie pozbywaj się ich umieszczając je w normalnym koszu na odpady. Są przedsiębiorstwa (jak na przykład Utylizacja Utylinia), które parają się bezpłatnym odbiorem odpadów elektronicznych ze podanego punktu. Trzeba tylko zatelefonować i dogadać się co do terminu odbioru. Za odpady elektroniczne przyjmuje się użyte, niedziałające sprzęty elektryczne i elektroniczne, np. pralka czy duży telewizor. Wyrzucenie elektrośmieci do zwykłego śmietnika może grozić wysoką grzywną.


leki do utylizacji
Admin: Nina Matthews
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
W przypadku, gdy pragniemy wyzbyć się przeterminowanych lekarstw możemy wynieść je do pobliskiej apteki. W aptece na pewno odnajdziesz pojemnik do którego możesz wrzucić swoje niepotrzebne lekarstwa. Dodatkowo nietypowych śmieci możesz wyzbyć się dostarczając je do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. PSZOK przyjmie od Ciebie odpady odpady spożywcze będące m.in zużytymi oponami, akumulatorami, farbami i klejami. W niewielkich ilościach odpady remontowe. PSZOK nie weźmie jednak śmieci będących rezultatem prowadzenia własnej działalności gospodarczej.
2019-04-12 07:40
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.