Dofinansowania unijne dla hodowców drobiu

Ponieważ hodowcy drobiu muszą wkładać w swoje farmy dużo pieniędzy, wskazane jest zainteresować się możliwością uzyskania dotacji z UE.


Nabycie kurczątek, jaj lęgowych, karmy – to wyłącznie część kosztów.


Największym przedsięwzięciem jest budowa jak też ekwipunek farmy, szkolenia dla hodowców drobiu. Ażeby zorientować się jak wygląda szansa na wzięcie dotacji można wybrać się do ODR czy Filii Restrukturyzacji oraz Modernizacji Rolnictwa. Z kolei zgodnie z projektem Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich nie przewiduje się pomocy finansowej dla hodowców drobiu. Ale tyczy się to wyłącznie chowu konwencjonalnego. W razie gospodarstw ekologicznych czy też konwencjonalnych, jakie chcą przejść na produkcję ekologiczną, będzie można liczyć na wsparcie.


widok - fotograf
Admin: Susanne Nilsson
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Z kolei Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz skierowała do Ministerstwa Rolnictwa podanie dotyczące wydzielenia środków na dofinansowanie sektora jajek spożywczych. Wypływa to z faktu, iż powinny one spełniać stosowne normy jakości, zgodne z unijnymi wymogami. Rzecz jasna wiąże się to z wydatkami dla hodowców drobiu (koniecznie zajrzyj na stronę o szkoleniach dla hodowców kurcząt w Brojlerowie). Z kolei wymagania powiązane z produkcją mięsa drobiowego nie przewyższają powszechnie obowiązujących norm, nie wymagają więc podejmowania dodatkowych środków ze strony hodowców. Być może warto zatem rozważyć przejście na chów ekologiczny. Dopasowanie gospodarstw rolnych do unijnych standardów ma być przedmiotem działania 6.


Jego celem jest wprowadzenie celowych zmian w zakresie ochrony przyrody, dobrostanu zwierząt jak też zdrowia, zarówno zwierzaków jak i publicznego. Szkolenie dla hodowców kurcząt brojlerów odbywają się regularnie.
2018-08-29 13:46
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.