Tynkowanie fasady domu. Najważniejsze zasady

Zewnętrzne tynki cienkowarstwowe cieszą się popularnością pośród ludzi stawiających budynki. Tworzą elegancką, ozdobną powłokę na elewacji, a równocześnie świetnie chronią warstwę izolacyjną.
Ich aplikacja wymaga biegłości, dlatego tynkowanie lepiej powierzyć profesjonalnym wykonawcom. Zanim jednakże zadysponujesz fachowca, trzeba poznać reguły aplikacji tynków.


Sprawdź też

Kupujemy kamienne otoczaki. Podstawowe tipy

piękne otoczaki w ogrodzie
Admin: Navin75
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Ogród jest miejscem, które służy odpoczynkowi i odprężeniu na łonie natury. Powinien stanowić oazę spokoju dla jego właścicieli. Zależnie od gustu i ilości wolnych chwil ogrody będą prezentować się różnie. Dawniej przydomowy ogródek służył przede wszystkim do hodowania jarzyn i owoców, by nie trzeba było ich nabywać. Jeżeli posesja była na tyle duża, odgradzało się miejsce na sad, gdzie sadzono drzewa owocowe.


kominek
Admin: Prakto
Podpatrzone na: Prakto
W handlu osiągalny jest aktualnie obfity wybór gładzi cienkowarstwowych – zależnie od wymagań możemy zdecydować się m.in. na elewacje silikatową czy silikatowo-silikonową: – Wyroby różnią się co prawda właściwościami, jednak ich aplikacja jest identyczna i - co najistotniejsze - w przeciwieństwie do tynk renowacyjny klasycznych stosunkowo szybka, bowiem wymaga zrealizowania wyłącznie jednej warstewki. Zadanie to wymaga jednakże biegłości, toteż najodpowiedniej powierzyć je zawodowcom. Cała oferta DKRM: obróbki blacharskie wrocław.


W przypadku nakładania tynków cienkowarstwowych kluczowe znaczenie ma odpowiednie przygotowanie podłoża. Musi ono być przede wszystkim suche, stabilne oraz wolne od uszkodzeń. W przypadku konieczności trzeba je dokładnie oczyścić i wzmocnić środkiem gruntującym. Na tak przygotowane podłoże musimy nałożyć masę podkładową. Zabezpieczy to wewnętrzne warstwy elewacji (w tym warstwę ocieplenia), natomiast z drugiej zwiększy przyczepność warstewki, co z kolei uprości aplikację tynku ozdobnego.


Przed nałożeniem masę podkładową musimy zabarwić na odcień zbliżony do barwy tynku nawierzchniowego – ochroni to jego nawierzchnię przed prawdopodobnymi przebarwieniami, jakie mogą się pojawić w toku zacierania tynku.
Fasady wentylowane stwarza podkonstrukcja, powłoka izolacyjna muru (z wełny mineralnej) jak też okleina zewnętrzna. Istotą elewacje wentylowane będzie pustka wentylacyjna, zachowana między warstwą izolacyjna a okleiną.
2018-07-27 07:18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.