Tynkowanie fasady domu. Najważniejsze zasady

Zewnętrzne tynki cienkowarstwowe cieszą się popularnością pośród ludzi stawiających budynki. Tworzą elegancką, ozdobną powłokę na elewacji, a równocześnie świetnie chronią warstwę izolacyjną.
Ich aplikacja wymaga biegłości, dlatego tynkowanie lepiej powierzyć profesjonalnym wykonawcom. Zanim jednakże zadysponujesz fachowca, trzeba poznać reguły aplikacji tynków.


kominek
Admin: Prakto
Podpatrzone na: Prakto
W handlu osiągalny jest aktualnie obfity wybór gładzi cienkowarstwowych – zależnie od wymagań możemy zdecydować się m.in. na elewacje silikatową czy silikatowo-silikonową: – Wyroby różnią się co prawda właściwościami, jednak ich aplikacja jest identyczna i - co najistotniejsze - w przeciwieństwie do tynk renowacyjny klasycznych stosunkowo szybka, bowiem wymaga zrealizowania wyłącznie jednej warstewki.

Ten odnośnik do strony kieruje do niesamowicie atrakcyjnej witryny, która posiada równie fascynujące dane na opisywany wątek.

Zadanie to wymaga jednakże biegłości, toteż najodpowiedniej powierzyć je zawodowcom. Cała oferta DKRM: obróbki blacharskie wrocław.


W przypadku nakładania tynków cienkowarstwowych kluczowe znaczenie ma odpowiednie przygotowanie podłoża. Musi ono być przede wszystkim suche, stabilne oraz wolne od uszkodzeń. W przypadku konieczności trzeba je dokładnie oczyścić i wzmocnić środkiem gruntującym. Na tak przygotowane podłoże musimy nałożyć masę podkładową. Zabezpieczy to wewnętrzne warstwy elewacji (w tym warstwę ocieplenia), natomiast z drugiej zwiększy przyczepność warstewki, co z kolei uprości aplikację tynku ozdobnego.


Sprawdź też

Jakie ogrodzenia Bydgoszcz może nam zaoferować?

ogrodzenie znajdujące się na terenie Bydgoszczy
Admin: Betafence
Podpatrzone na: Betafence
Czy już wiemy co musi ogradzać naszą posiadłość?

Nie ma znaczenia czy naszą własnością jest znaczna powierzchnia, czy może mamy małą przestrzeń, na której postawiliśmy swój dom i wymyśliliśmy sobie ogród, ciągle wszystko musimy dobrze chronić przed nieproszonymi gośćmi, a też przed zadeptaniem naszych roślin oraz trawnika. To właśnie sprawia, że uważnie musimy się zastanowić, co powinno otoczyć naszą własność, tak żebyśmy czuli się bezpiecznie oraz byśmy wiedzieli, że nikt niepowołany nie dostanie się na teren naszej posiadłości.


Przed nałożeniem masę podkładową musimy zabarwić na odcień zbliżony do barwy tynku nawierzchniowego – ochroni to jego nawierzchnię przed prawdopodobnymi przebarwieniami, jakie mogą się pojawić w toku zacierania tynku.
Fasady wentylowane stwarza podkonstrukcja, powłoka izolacyjna muru (z wełny mineralnej) jak też okleina zewnętrzna. Istotą elewacje wentylowane będzie pustka wentylacyjna, zachowana między warstwą izolacyjna a okleiną.
2018-11-23 07:36
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.