Czym jest fotowoltaika? O jakich kwestiach powinniśmy pamiętać? Jakie mamy możliwości?

Fotowoltaika jest coraz bardziej popularna, a działanie systemu fotowoltaicznego jest naprawdę proste. Ogniwa fotowoltaiczne, które znajdują się w panelach słonecznych są podatne na efekt fotowoltaiczny, dzięki temu tworzy się prąd stały.


Wynik ten następuje oczywiście za sprawą słonecznej energii. Jak jednakowoż przekształca się to na zmienny prąd?


Wszystko za pomocą inwertera, jaki zmienia energię właśnie w zmienny prąd. Tego typu prąd ma trochę większą częstotliwość, dzięki temu prąd ( http://www.proenergia.pl/pl/agregaty-pradotworcze/ ) jest jakby “wypychany” z sieci, tak więc w pierwszej kolejności używa się energię z instalacji PV. Tego rodzaju nadmiar prądu, jaki nie jest początkowo wykorzystywany jesteśmy w stanie odsprzedać przez licznik dwukierunkowy.


szkoły
Admin: Dekoral
Podpatrzone na: Dekoral


Może się jednak zdarzyć, że wykorzystujemy więcej prądu niż produkujemy, w tego rodzaju sytuacji brakujący prąd (profesjonalna obciążnica na zasadzie indukcji) wybieramy z sieci publicznej. Ten licznik dwukierunkowy sumuje energię, jaka jest wyprodukowana w instalacji PV, jak i pobraną z sieci. Podczas rozliczenia energii elektrycznej netto, rozliczana jest energia zużyta i wprowadzona do sieci. Duża liczba osób zastanawia się, czy w tego rodzaju kwestii powinniśmy zmienić istniejącą instalację elektryczną?


Sprawdź też

W sytuacji, jeśli zastanawiasz się, jak ogrzewać własny dom, pomyśl o ogrzewaniu na gaz

ogrzewanie, kaloryfer
Podpatrzone na: pixabay.com
Znaczne skażenie powietrza jest przyczyną debatowania na temat konieczności określenia dobrych oraz mało inwazyjnych sposobów ogrzewania mieszkań. Stare piece, duże zużycie węgla kiepskiej jakości, jak też nieustanne spalanie różnorakich odpadów, przyczynia się do poważnego zanieczyszczenia powietrza oraz powstawania smogu. Coraz więcej ludzi decyduje się zmienić model ogrzewania na gazowy.


fotowoltaika koszalin
Admin: Daniel Oines
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Na szczęście nie, bo system PV można wpiąć do już funkcjonującej instalacji, dość często w skrzynkę rozdzielczą. Działanie takiej sieci jest zachowana z tego typu różnicą, iż posiadamy następną mikroinstalację do produkcji prądu (zielona-firma.biz/fotowoltaika-koszalin/). Zależnie od inwertera zasila się jedną lub trzy fazy.


Jak chcemy z takiego czegoś korzystać powinniśmy skorzystać z usług najlepszej firmy, która zrobi dla nas tego typu przyłączenie. A jak fotowoltaika Koszalin jest najlepszym miejscem, by znaleźć taką firmę -> poznaj więcej.
2018-09-21 07:21
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.