Definicje, o których czasami nie mamy pojęcia. Zjawiają się w odpowiednim czasie, więc korzystnie je znać

Nieznane terminy, pojęcia i definicje zjawiają się w naszym życiu a później o nich zapominamy. Niektórym trzeba poświęcić uwagę, inne nie są mało istotne, po prostu pojawiają się tylko na moment, więc szybko o nich zapominamy. Jednocześnie nawet te „krótkie” definicje trzeba dokładnie poznać, żeby zaplanowane zadanie, jak najsprawniej wykonać. Nie obejdzie się w tym momencie bez dogłębnego poznania tematu, jego właściwości, wszystkich cech szczególnych.


Dość często to właśnie przy budowie domu jesteśmy wystawieni na poznawanie mnóstwa zupełnie nowych terminów, zagadnień i zależności. Aż dziw bierze, że tak niewiele znaliśmy – takie mogą pojawić się w głowie myśli, kiedy każdy dzień przynosi nowe pojęcia.

Czy poruszana w tym artykule kwestia nie zwróciła Twojej uwagi? Jeśli tak, to oprócz tego wejdź na ten odsyłacz - szalenie zalecam tę ofertę (https://prefeko.com.pl/produkty/stopnie-pojedyncze/).

W tym artykule powinniśmy skupić się na dwóch niezwykle ciekawych, aczkolwiek nieznanych terminach, jak badanie zagęszczenia gruntu i odwierty geotechniczne. Badanie gruntu pozwoli Ci określić czy wbudowane gruntu jest właściwe z założeniami projektowymi. Najczęściej dokonuje się sprawdzenia warstwy podłoża drogowego, a także chodników, fundamentów.


grunt
Admin: Dimitris Siskopoulos
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Koniecznie trzeba dokonać tego zabiegu, bo dzięki temu zdefiniujesz, czy projektowe ustalenia są dokładne z rzeczywistym wbudowaniem gruntu (skorzystaj z pomocy ). Jeśli tak nie jest, można zawsze dogęścić grunt lub wykonać odpowiednie rozwiązania zastępcze, na przykład stabilizację.

Sprawdź także inną bazę artykułów przedstawiających prezentowany wątek - bez strachu - wejście za darmo (http://www.styro-papa.pl/pl/folia-grunty/), zatem kliknij ten link!

Co ważne, brak takiej kontroli to ryzyko, że spotkają Cie straty, jakie może wywołać przykładowo osiadający grunt. Tak samo konieczne są badania geotechniczne, zwłaszcza, gdy organizowane jest podpiwniczenie budynku. Geotechnik dzięki temu może zdefiniować jaki poziom ma woda gruntowa, jednocześnie wystawić ocenę, jakie są wahania obecnego poziomu. Tego typu badanie w najwyższym stopniu się sprawdzają, kiedy jesteśmy w stanie określić położenie i zarys przyszłego budynku. W takiej sytuacji geotechnik dokładnie wie, w których miejscach należy zrobić odwierty (przeczytaj: badania VSS).

Czasami jest tak, że działka jest tak duża, iż nie wiadomo, gdzie właściwie stanie dom. W tego typu okoliczności konieczne jest zrobienie większej ilości odwiertów, tak więc zapłacimy więcej za ten zabieg. Pomimo tego, należy tego dokonać, bo wtedy łatwiej będzie nam podjąć decyzję, jak działamy dalej. Może tak być, iż w jednym z obszarów fundamentowanie budynku będzie prostsze, w drugim trudniejsze.
2020-10-15 10:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.