Jak gustownie zaaranżować nasz balkon?

Balkon często stanowi substytut ogrodu. Jest on także naszym małym ogródkiem – gospodynie często tą powierzchnię na dworze zastawiają kwietnikami. Balkon stanowi najczęściej kilka metrów kwadratowych stanowiących długi prostokąt. Wyłożony jest terakotą. Można na nim postawić niewielki stolik z krzesłami, może być wtedy doskonałym miejscem do picia herbaty, przeglądania gazet lub czytania książek.

balkon
Admin: genevieveromier
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Planując taką przestrzeń pamiętać powinniśmy o tym, by meble balkonowe były z tworzywa, które łatwo wyczyścić w razie zalania wodą czy zachlapania.

kwiaty na balkonie
Admin: Jean-François Gornet
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Jak wykończyć z resztą przestrzeni? Dobrym sposobem jest mały doniczkowy ogródek. Cudowne kolorowe kwiaty nie tylko będą cieszyły nasze oko, ale także zapewnią nam odpowiednią ilość czystego powietrza dostarczanego do pokoju. Oprócz doniczkowych kwiatów mamy możliwość zakupić małe drzewka w doniczkach. Doskonale sprawdzą się tu maleńkie tuje, czy wierzba japońska.

Sklepy z meblami czy materiałami wykończeniowymi oferują nam wiele rozmaitych stojaków, donic, skrzynek czy koszy, w których można umieścić doniczki z kwiatami. Dodatkowo znajdziemy cały arsenał haków, którymi przymocujemy skrzynki z kwiatami do balustrady. W ten sposób możemy stworzyć mały ogródek.

Na poręczach dobrze doskonale będą się prezentować kwiaty wiszące – najczęściej spotkane są tu bordowe lub zaprojektuj i zbuduj białe pelargonie i różnokolorowe petunie. Możemy je pielęgnować w długich skrzynkach, które później włożymy w ozdobne ceramiczne donice, lub zawiesimy bezpośrednio na hakach. Pomysłów na aranżacja balkonu jest wiele.

Jeśli preferujesz kwiaty stojące polecamy szczególnie rośliny jednoroczne. Można je wysiać w podłużnych skrzynkach szerokich i płaskich donicach, i choć już same w sobie będą bardzo ładne, możesz przyozdobić je kilkoma wstążkami. Jeden z rogów balkonu zalecamy ustawić piętrowy stojak na doniczki, na którym zamieścimy kolorowe donice z różnobarwnymi kwiatami. Będą stanowiły z pewnością miły widok dla naszych oczu i spowodują zazdrość sąsiadów.
2023-08-02 07:33
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.