Przykłady wykorzystania drzwi w mieszkaniach i domach, jakie konstrukcje są w nich stosowane

Drzwi do domów i mieszkań robi się z przeróżnych surowców. Materiał ten w dużym stopniu zależał będzie od tego, w którym miejscu te drzwi znajdują, bo zupełnie czego innego będzie się wymagać od drzwi w łazience, a zupełnie innych od drzwi narażonych na ulewy, śniegi i mrozy. Jeśli chodzi o drzwi zewnętrzne w jednorodzinnych budynkach przeważnie robi się je z drzewa.


drzwi
Admin: star5112
Wykorzystuje się do tego większość popularnych odmian, lecz pewne z nich lepiej się nadają do tego celu a pozostałe gorzej. Najbardziej odpowiednimi odmianami są jesion, buk i dąd, cechują się dużą wytrzymałością mechaniczną oraz twardością. Jednak takie drzwi są drogie z powodu materiału, dlatego też wiele osób decyduje się na zakup drzwi z pełnego drewna, ale mniej kosztownego, na przykład sosny czy jodły. Ciekawym i wartym zakupu produktem są drzwi fornirowane, wyglądają one jak zrobione ze szlachetnych gatunków, lecz są znacznie tańsze - więcej informacji. Wykonuje się je w taki sposób, że na środku z tańszego drewna nakleja się cieniutką warstwę innego drewna, i to nazywa się właśnie fornirem.


Jeśli chodzi o mieszkania drzwi także często wykonuje się z drzewa, ale dużą popularność zyskują również konstrukcje wykonane z oklejonej efektownymi okleinami stalowej blachy. W przypadku mieszkań kupuje się najczęściej pełne drzwi, ewentualnie z malutkim wizjerem, tak więc blacha bardzo dobrze się sprawdza w takich zastosowaniach. Dodatkową zaletą drzwi tego typu jest duża odporność na włamania, zwłaszcza jeśli posiadają one dodatkowe wzmocnienia.

drzwi
Admin: Stolbud Włoszczowa S.A.
Podpatrzone na: Stolbud Włoszczowa S.A.
Z kolei drzwi w środku mieszkań nie będą musiały być ani bardzo solidne, ani mocne. Z tego też powodu przy ich budowy najczęściej stosuje się formatki wykonane w postaci tak zwanego plastra miodu. Na pierwszy rzut oka takie drzwi będą wyglądać jakby były wykonane z litego kawałka drewna, ale ich środek to właśnie przestrzenna konstrukcja z cieniutkich listewek. Taka budowa zapewnia dużą wytrzymałość, wystarczającą w typowych zastosowaniach, a równocześnie jest dużo lżejsza. Ma to także spory wpływ na cenę, bo na takie drzwi idzie dużo mniej materiału i mogą być one po prostu tańsze.
2019-02-23 20:43
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.