Jak dobrać najbardziej dopasowane płytki na taras? Na co zwrócić uwagę, które czynniki odgrywają najbardziej istotną rolę?

Płytki na taras muszą być oryginalne, specjalnie wybrane pod miejsce, którym jest taras albo balkon. Iż nie jest to miejsce zwyczajne wiadomo od razu. Przede wszystkim jest wystawione na warunki atmosferyczne, a to najistotniejszy czynnik czemu powinny być bardziej solidne oraz bezpieczne niż płytki wewnętrzne. W jaki sposób więc dobrać najlepsze płytki?


Okładzina elewacyjna cegła Stegu
Admin: Stegu
Podpatrzone na: www.sklep.euroglazura.eu
Najlepsze do tego celu są płytki z gresu, klinkieru czy kamienia. Każdy z produktów musi być opatrzony różnymi symbolami. Jest to niezbędne, gdyż kryją one informacje odnoszące się do odpowiedniego przeznaczenia i posiadanych walorów.

Płytki na taras polecanych producentów, powinny być przede wszystkim mrozoodporne.

Nie czekaj! Jeżeli spodobały Ci się nasze artykuły, to doczytaj tu (https://alluxzabudowy.pl/) nowe i zajmujące treści. Należy kliknąć w ten link.

Jeśli bowiem będzie dość mroźno nie mogą pękać. Nie mogą być także nasiąkliwe. Dobrze wiedzieć, iż większy procent nasiąkliwości, to bardziej znaczne ryzyko, iż będą się niszczyć, a przez to będą bardziej uszkodzone. Najlepiej więc wybierać płytki, jakich poziom nasiąkliwości wynosi mniej niż 1 procent. Konieczną cechą jest antypoślizgowość, to znaczy, że muszą być w pełni bezpieczne. Nie może być tak, iż wyjdziemy na taras i zaraz się poślizgniemy.

Jeszcze jednym warunkiem, który muszą spełniać jest twardość i ścieralność - to oznacza, że płytki zewnętrzne muszą wykazywać się wysokimi współczynnikami tego typu. Te walory na pewno mają płytki firmy Stegu. Żeby posadzka tarasowa była bardzo estetyczna, to oprócz fachowego wykończenia istotne są też rozmiary płytek, a także ich faktura. Jak chcemy, ażeby kafle miały identyczne wymiary, a jednocześnie równe krawędzie powinniśmy kupić płytki rektyfikowane. W sytuacji tych płytek na taras (może zainteresują Cię deski tarasowe) czy balkon warto zastosować fugę o szerokości około 2 milimetrów. To sprawi, iż połączenia będą mało dostrzegane, natomiast posadzka będzie bardziej jednolita.


Tak to właśnie wygląda, że im bardziej małe formaty tym większa ilość łączeń oraz fug, w których będą skupiać się zanieczyszczenia. Dlatego więc szczególnie w przypadku tarasów powinniśmy rozważyć modne płytki tarasowe wielkoformatowe, których rozmiary są większe niż 40 x 40 centymetrów. Bez trudności jesteśmy w stanie je trzymać w czystości, tworzą także sporą, jednolitą posadzkę. Tak więc, im mniej spoin, tym łatwiej będzie korzystać z tarasu, zaś meble ogrodowe będę posiadać bardziej stabilną podstawę. Trzeba to mieć na uwadze, kiedy będziemy zaczynali dobierać płytki na taras.
2020-10-06 08:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.