Jak zagospodarować ziemię wokół domu?

Dom z ogrodem jest pragnieniem wielu ludzi. Kiedy już jednak zrealizujemy te plany, często nie wiemy w jaki sposób urządzić przestrzeń wokół domu. Warto sięgnąć do szeroko udostępnianych inspiracji, dzięki którym możemy odnaleźć pomysł perfekcyjny dla nas. Jeśli jednak nie czujemy, że aranżacja terenu jest dla nas, warto zostawić to zadanie specjalistom. W jaki sposób można wykorzystać miejsce wokół domu?

Ogród to głównie piękne kwiaty czy krzewy. Możliwości zaprojektowania rozmieszczenia roślin jest naprawdę dużo. Większość podjętych działań zależy tylko od naszego gustu, chociaż warto
dowiedz się szczegółów
Podpatrzone na: http://gardencenter.pl/
na początku sprawdzić, które rośliny posadzone niedaleko siebie będą wpływać na siebie korzystnie. Należy wiedzieć na przykład, że na porost róż bardzo dobrze działa lawenda. To tylko jedna prawidłowo skomponowana para, można stworzyć ich zdecydowanie dużo więcej, w związku z czym warto to przejrzeć i wypróbować. Jeśli mamy większy ogród, idealnie możemy go wykorzystać w celu uprawy warzyw.

Będziemy pewni, że są zdrowe, w dodatku zbieranie własnych warzyw jest wielkim powodem do dumy. Efekt zwiększą na pewno piękne dróżki pomiędzy częściami ogrodu. Delikatny żwirek czy interesująca (ciąg dalszy tego materiału - nasz odsyłacz) kostka będzie wyglądała się dużo lepiej, niż wydeptane ślady na trawie. Spora powierzchnia to również możliwość zaprojektowania oczka wodnego, które odpowiednio pielęgnowane może być najbardziej atrakcyjnym miejscem ogrodu.

Jeśli mamy dzieci, warto poświęcić część ogrodu dla nich. Huśtawka, niewielki plac zabaw lub piaskownica - posiadając przed domem tego typu atrakcje, pociechy na pewno będą chciały spędzać czas na świeżym powietrzu. Bardzo ciekawa jest także trampolina, coraz częściej widywana w przydomowych ogródkach. To zagwarantowanie świetnej zabawy. Dodatkowo można zakupić przeróżne akcesoria do trampoliny, przy pomocy których zabawa będzie jeszcze lepsza i oczywiście bezpieczniejsza.


Sprawdź też

Jak otrzymać piękny i zadbany ogród

Trawnik
Admin: Peter Kaminski
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach duże ilości kłopotów ze sprawami związanymi z ogrodem jest w stanie pomóc rozwiązać odpowiednie dobranie nawozów. Wybranie świetnych rodzajów nie jest jednak zazwyczaj kwestią prostą. Aby trafnie wybrać, najbezpieczniej zapoznać się bliżej z samą kwestią uprawy roślin ozdobnych. Inne rośliny są przeznaczone do niższych temperatur, a inne podczas lata, i używa się innych rodzajów nawozu. Wyśmienitym pomysłem na wyhodowanie przepięknych kwiatów, jest stosowanie nawozu Azofoska.

Trampolina
Admin: Richard Leeming
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Ogródek to cudowna rzecz. Pozwala na całkowity odpoczynek na świeżym powietrzu, dodatkowo jeśli jest interesująco zaprojektowany, ma niepowtarzalny klimat. Rzecz jasna ogród to również mnóstwo obowiązków, np. podlewanie, usuwanie chwastów, sprzątanie, stosowanie nawozów czy koszenie trawy. Co zrobić z odpadami, m.in. skoszoną trawą i kwiatami, które przekwitły? Można je wykorzystać do wyprodukowania kompostu, czyli naturalnego nawozu.

Gotowy kompost świetnie użyźni ziemię i pomoże porost roślin. Do jego stworzenia należy używać kompostownika. Można go nabyć w każdym sklepie stacjonarnym z działem ogrodowym oraz online, a także zrobić samodzielnie. Jeżeli interesuje nas kompostownik cena bywa zróżnicowana, jednak zazwyczaj nie jest wysoka. Warto przed kupnem sprawdzić i porównać kilka ofert i wybrać tę najkorzystniejszą.
2018-07-05 17:14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.