Jakie są możliwości ochraniania samochodów przed działaniem czynników atmosferycznych czyli wady i zalety garaży ze stali.

Samochody, jakie się postawi pod dachem są dużo mniej podatne na korozję, mają lakier w lepszym stanie, a w zimie nie ma z nimi problemów z odśnieżaniem. Dlatego też najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie trzymanie samochodu gdzieś pod dach. Mieszkańcy bloków i budynków wielorodzinnych mają możliwości nieco mniejsze, albo będą mogli kupić miejsce do parkowania w garażu podziemnym, o ile oczywiście w ich budynku taki się znajduje, albo garaż w wersji wolnostojącej, jakich jednak jest bardzo mało.

garaż
Admin: mrhayata
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Dużo lepiej będą mieli posiadacze domów - obok nich przeważnie da się wygospodarować chociaż trochę miejsca na nieduży garaż. Jednak garaże murowane są dość kosztowne w budowie, poza tym niezbędne jest ich ustawienie na fundamentach. Alternatywą są garaże metalowe - przenośne, niedrogie i co najważniejsze proste w montażu. Ogromnym plusem tego typu garaży jest fakt, że da się je łatwo przenieść w inną lokalizację, lub zwyczajnie sprzedać, kiedy się skończy korzystanie z nich. Wielu ludzi na okres urządzenia domu wybiera właśnie taki garaż, i w pewnym momencie wymienia go na murowany.

Stalowy garaż można postawić na każdym twardszym podłożu.

Można rzecz jasna zrobić niewielki fundament i wylewkę, wówczas dużo wygodniej będzie się go używało. Lecz nie jest to wymagane - tego typu garaż ustawić można na betonowych słupach lub płytach, jeśli podłoże będzie równe to także będzie stabilnie stał. Po przygotowaniu podłoża samo postawienie garażu jest dziecinnie łatwe, wystarczy skręcić dach (www.wienerberger.pl/dach%C3%B3wki-koramic) i ściany ze sobą (garaże metalowe). Garaże stalowe wykonywane są z kilku odmian blach, różniących się ceną i zabezpieczeniem antykorozyjnym.


Sprawdź też

Ozdobne ogrodzenia Twojego domu.

Brama ogrodzeniowa
Admin: lavilleautady
Podpatrzone na: flickr.com
Chcesz czuć się bezpiecznie w swoim mieszkaniu? Mieć pewność, że nikt nie wejdzie na twojej posesji? Nic łatwiejszego. Wystarczy właściwie ogrodzenie Twojej działki mieszkalnej. Wtedy żaden człowiek lub zwierzę nie wejdzie na tak ogrodzone pole.

Kupno garażu wykonanego z blachy dobrej jakości to gwarancja przynajmniej kilku lat bezproblemowego użytkowania, rzecz jasna można taki garaż odmalować wcześniej na jakiś ładny kolor. Lecz oczywiście takie garaże mają także pewne wady. Jedną z nich jest brak izolacji termicznej, przez co używanie ich w zimie nie jest przyjemne. Oprócz tego ze względu na swoją budowę nie pozwalają na zbyt duże zagospodarowanie powierzchni ścian, tu dużo korzystniej wypadają garaże z cegły czy pustaków.
2019-05-02 07:45
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.