Motory do bram - 10 najczęstszych wpadek w trakcie instalacji siłowników liniowych

Na obecną chwilę coraz częściej zauważamy wiele domów, które blisko swojego placu lub ogrodu posiadają bramy wjazdowe kierowane pilotem. Posiadają one założone w sobie siłowniki liniowe, w większości wypadków elektryczne. Podczas ich instalacji często jednak dopuszczamy się problemów, które zdarzać się nie powinny. O czym powinniśmy wobec tego pamiętać?

brama przesuwna
Admin: Ulbrecht Hopper
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Naczelnym aspektem, o którym nie powinniśmy zapominać w trakcie montażu urządzeń, jakimi są siłowniki liniowe to sprawdzenie sprawności sprzętu.

Zaciekawiły Cię wątki opracowane w tym poście? Czujesz jednakże braki? Więc namawiamy do nowej strony - naciśnij tu podzielniki ciepła i przeloguj się tam.

Każda bramka, która ma być otwierana samoczynnie powinna działać prawidłowo przy manualnym otwieraniu. Zautomatyzowanie otwierania nie zlikwiduje problemów błędnie zamontowanej bramy - dalsze informacje - Kolejnym aspektem, którego powinniśmy się wystrzegać jest montaż bramy na powierzchniach pochylonych. Wypada unikać wykorzystywania bram na wzniesieniach, miejscach nie równych, biegnących ku górze itp. To tylko spowoduje utrudnienie montażu, przez co będzie niezbędny dodatkowy sprzęt i naruszy pracę automatyki.

Wiadomym jest, że jest to możliwe do wykonania w ramach zdrowego rozsądku, ale lepiej unikać takich wyjść. Upewnij się dodatkowo, czy wybrany zestaw jest przystosowany do Twojej bramy zgodnie ze specyfikacjami przekazanymi przez producenta. (moduły liniowe) Złe zaadaptowanie może skutkować w przyszłości nieuznaniem gwarancji, a w rezultacie niepotrzebnej straty pieniędzy. Każdy siłownik wykonujący pracę na zewnątrz potrzebuje właściwej klasy szczelności. Warunki pogodowe w Polsce nie wybaczają błędów wiążących się ze zbyt małą szczelnością. Na rynku występują także podziemne siłowniki. W tym przypadku trzeba się upewnić co do właściwej wilgotności gruntu.


Sprawdź też

Kraty zwijane oraz bramy- skuteczny sposób na łatwe i praktyczne zabezpieczenie majątku

brama
Admin: Nice
Podpatrzone na: Nice
W obecnych czasach dużo osób używa garażu po to aby zabezpieczyć jego zawartość, czyli przeważnie auto które posiada dość sporą cenę. Dokładnie to samo mamy możliwość odnieść do majątku który jest w naszych domach i mieszkaniach. W takich wypadkach konieczne staje się zastosowanie właściwych drzwi albo bramy.

brama garażowa
Admin: mrhayata
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Sprzęt do kierowania automatycznego bramą, czyli siłowniki liniowe, winny być zamontowane przez profesjonalnego montera. Może to powodować trochę wyższe koszty natomiast w takiej sytuacji osoba ta doradza nam przetestowane automaty (np. tutaj: ). Oprócz tego jest w pełni odpowiedzialna za założenie i ponosi pewne ryzyko zaakceptowane przez prawo. Niekiedy jesteśmy wabieni niższą ceną i zakupieniem samodzielnie zestawu do bramy od firm nieprzetestowanych, a co za tym idzie cała odpowiedzialność spada na nas.
2019-04-03 11:20
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.