Piękna pogoda a tu alergia. Nikt tego nie chce. Co z tym można zrobić, jak to zwalczyć?

niemiłe to, kiedy pojawia się słońce, temperatura rośnie, pozostałości śniegu roztapiają się, a my, alergicy zaczynamy kichać i generalnie dziwnie się czuć. przechadzki czy sprzątanie na świeżym powietrzu, w ogrodzie powodują ból głowy, katar i złe samopoczucie, a my sobie myślimy i podziwiamy trochę z zazdrością tych ludzi, którym nie dolega alergia. No cóż… Mimo takich utrudnień nauczyliśmy się funkcjonować z tego typu przypadłością.
rośliny w ogrodzie
Admin: Malcolm Manners
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Czym istotnie jest ta cała alergia, ta znajomo brzmiąca, ale niezgłębiona wystarczająco, szczególnie przez ludzi nietkniętych jej namolnym działaniem?

Alergia zjawia się, gdy organizm działa nie tak jak powinien, na bodźce, które organizm powinien zlekceważyć. Tak się jednak nie dzieje i pojawia się problem. Przyczyną są alergeny obecne, między innymi, w pyłkach roślin, jedzeniu, kurzu…

Układ odpornościowy, jak sama nazwa wskazuje ochrania organizm przed takimi, z pozoru niewinnymi czynnikami. Z pozoru, gdyż organizm alergika działa nieznacznie inaczej. mianowicie, analizuje czy występujący niuans to wróg. Jeśli wywoła to alarm organizm rozpocznie się bronić, a jak to, już każdy alergik wie perfekcyjnie: kichanie, infekcja spojówek, alergiczny nieżyt nosa, kaszel…

Można wyróżnić dwie bardzo znane rodzaje alergii. Pierwsza z nich to alergia walergia (sprawdź alergolog dziecięcy legnica) (substancje, które są odpowiedzialne za uczulenie wchodzą do organizmu przez układ oddechowy – inhalacja), druga - układem pokarmowym.

Na szczęście, z łatwością da się walczyć z alergią, potrzeba jedynie stosować się do paru prawideł. Jeśli chorujemy na alergię pokarmową, najlepiej, jak będziemy unikać tych pokarmów, które wywołują nieprzyjemne oznaki. Do tego typu produktów dodać można owoce, ryby, orzeszki ziemne czy mleko krowie.

Alergicy uczuleni na pyłki roślin powinni w miarę możliwości ignorować miejsca, gdzie nasycenie pyłków jest znaczące. korzystniej wybierać miejscowości nadmorskie lub wysokogórskie, które są mniej skażone. Więcej o tym na tej stronie - rośliny ogrodowe na


Sprawdź też

Obiekt przyjazny naturze czyli dom energooszczędny- obecny trend czy norma przyszłości?

Ekologiczny dom
Admin: Jocelyn Kinghorn
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Od jakiegoś czasu sporo dyskutuje się o ekologi oraz oszczędzaniu energii, a odzwierciedlenie tego trendu zaobserwować można w wielu różnych dziedzinach, do których możemy zaliczyć architekturę. Coraz więcej osób decyduje się na tak zwane budownictwo ekologiczne, które kładzie nacisk na charakterystyczną konstrukcję, której główną intencją obniżenie utraty ciepła, wielokrotnie wydobycie energii z innych źródeł, a w następstwie czego możemy sobie pozwolić na obniżenie kosztów związanych z eksploatacją domu.

Dla podatnych na pyłki roślin zaś najkorzystniej nie znajdować się w miejscach, w których stężenie pyłków jest stosunkowo znaczne. Dobrym|ciekawym pomysłem jest też rezygnacja z wielu rzeczy w domu, które mogą zbierać kurz. W dużych miastach, zwłaszcza w porze letniej, cały kurz przy dość suchym okresie letnim zasypuje nasze mieszkania. Może niedostrzegalny na początku mocno przeszkadza osobom nieobojętnym na kurz. Warto w takim razie wentylować pomieszczenia, ale już późnym wieczorem, gdy kurz opadł.

Przedstawiany tekst jest bardzo pasjonujący, jednak bez wahania przeczytaj także ten opublikowany tutaj (https://reh-up.pl/skolioza-czym-jest-i-kiedy-warto-zaczac-terapie/) w innym serwisie post - on również jest warty uwagi.

Nieraz często alergię wywołane są przez różne chemiczne substancje, jakie rozpylane są w naszym ogrodzie. Dlatego tak ważne jest, aby dogłębnie zastanowić się nad wyborem opryskiwacza (tutaj przykłady: opryskiwacze) i używanych substancji.

Jeśli i to nie skutkuje, udaj się do doktora, który na pewno znajdzie metodę na zmniejszenie przykrego uczulenia.
2018-12-30 07:26
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.