Profesjonalna budowa systemu kominowego przy użyciu różnych pustaków

Jak konstruuje się dziś systemy kominowe? Bezspornie temat ten jest niezwykle ciekawy, szczególnie dla osób, jakie pracują w branży budowlanej. Wskutek tego przybliżymy sobie teraz nieco tą sprawę i pokrótce zrecenzujemy konstrukcję przewodu kominowego.


pustaki
Admin: Porotherm
Podpatrzone na: Porotherm
Do budowy kominów spalinowych i dymowych stosuje się rozliczne rodzaje pustaków, jednym z nich są pustaki kominowe ceramiczne. Nadają się one do budowy nie jedynie kominów dymowych, lecz również systemów kominowych. Znaczące jest jednak to, żeby ich wytrzymałość nie była mniejsza niż 5 MPa, do tego nasiąkliwość również powinna mieścić się w dokładnie wyznaczonym przedziale jakim jest 6 do 12 procent. Z reguły posiadają one szerokość 18,8 centymetrów, natomiast ich wysokość wynosi 24 centymetry. Do budowy kominów spalinowych oraz dymowych stosuje się też kominowe pustaki keramzytobetonowe, które częstokroć posiadają prostokątny lub kwadratowy kształt. Ich szerokość to przeważnie 38 centymetrów, zaś wysokość - 24 centymetry. Dobrym artykułem do budowy kominów jest również cegła klin kierowana pełna, która charakteryzuje się nie wyłącznie wytrzymałością, lecz także niesłychanie porządnym wyglądem, dzięki czemu nie trzeba następnie wykańczać kominów od zewnątrz. Do budowy kominów wentylacyjnych także wykorzystuje się cegłę pełną, dodatkowo można też wykorzystać pustaki wentylacyjne.


pustaki
Admin: Röben
Podpatrzone na: Röben
Jeśli decydujemy się na zastosowanie cegły to warto wybrać cegłę silikatową czy też ceramiczną, a jako zaprawę - cement. Jeśli decydujemy się na wentylacyjne pustaki to możemy wyłonić pustaki ceramiczne, silikatowe bądź keramzytobetonowe. Przeważnie ich szerokość mieści się w przedziale 19 do 24 centymetrów, natomiast wysokość wynosi od 20 do 24 centymetrów. Rzecz jasna oprócz materiałów, które wolno spożytkować przy budowie komina trzeba jeszcze wiedzieć jak rzetelnie przeprowadzić taki montaż. Dlatego budową komina powinny zajmować się jedynie osoby z doświadczeniem, jakie mają znaczną wiedzę i profesjonalizm, bowiem nieodpowiednie zbudowanie komina może przysporzyć bardzo wiele kłopotów, i nawet być zagrożeniem dla zdrowia bądź życia domowników.
2019-02-23 06:12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.