Efektowna elewacja budynku- typy wykorzystywanych tynków oraz drewniane elewacje

Istotnym elementem elewacji domu jest jego tynk. Dobrze dopasowany będzie świetną ozdobą budynku a także ochrania go przed szkodliwych działaniem czynników pogodowych na przykład deszczu lub śniegu.

Najchętniej stosowanym rodzajem materiału na elewacje są tynki strukturalne zewnętrzne. Można je podzielić na kilka typów w zależności od stosowanego spoiwa. Najlepsze będą tynki mineralne oraz silikonowe. Szczególnie silikonowe są bardzo trwałe jak również bardzo szybko się je myje. W trakcie opadów deszczu brud spływa w dół elewacji, a nie zatrzymuje
drewniana elewacja domu
się na niej. W tracie wybierania tynku trzeba zwrócić uwagę na jego stopień przepuszczalności. Słabo przepuszczalne tynki na przykład żywiczne mogą zatrzymać wilgoć w ścianie. Wybierając jednak tynki żywiczne można wybierać spośród dużej gamy kolorów. Możemy wybrać tynk o bardzo gładkiej bądź szorstkiej fakturze w zależności od naszego gustu, ponieważ nie wpływa ona na szczelność pokrycia. Tynki strukturalne zewnętrzne są zdecydowanie szybszym rozwiązaniem aniżeli zwykle tynki.

Rozmyślając nad elewacją naszego domu, można też zdecydować się na imitację drewna. Wielu osobom podobają się drewniane budynki, jednak trudniej jest je ocieplić a także nie są łatwe w utrzymaniu. Imitacja drewna umożliwia osiągnięcie efektu drewnianej elewacji. Tworzywo jest połączeniem paru składników, co sprawia, iż jest łatwiejszy w utrzymaniu aniżeli naturalne drewno. Decydując się na tego rodzaju materiały musimy zwrócić szczególną uwagę na ich trwałość tudzież odpowiednią konserwację. Imitacja drewna jest odporna na ogień jak również nie pęcznieje tak jak prawdziwe drewno. Można ją w razie zabrudzeń łatwo umyć wodą. Montaż powinny wykonywać wykwalifikowane firmy, gdyż montowanie nie jest łatwe, a sam materiał, który jest wykorzystywany jest dosyć drogi.


Sprawdź też

Drewniany budynek szybko postawią wykwalifikowani stolarze oraz rewelacyjnie zaaranżują teren dookoła domu

dom w górach
Drewniane budynki stale są na czasie, jako że pięknie wyglądają, pięknie kreują się w otoczenie i mają prosty materiał do obróbki. Domy drewniane to także znak rozpoznawczy szeregu obszarów polski między innymi góralskie budynki są z drewna czy na wsi także częstokroć jest możliwość znaleźć domy drewniane.

Zależnie od naszego gustu można wybrać dowolny kolor jak również fakturę tynku. W bardzo prosty i szybki sposób możemy ochronić ściany wytrzymałym tynkiem dowolnego typu. Wyjątkowo naturalnie będzie wyglądała również imitacja drewna, będzie to jednak trochę większy wydatek i trudniejszy montaż.
Zobacz więcej informacji pod tym linkiem: imitacja drewna.
2019-12-19 07:50
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.