Otul wnętrze światłem czyli lampa w salonie

Gdy wreszcie mamy ten swój własny cichy kącik sen z powiek spędza jego umeblowanie. Każdy ma określone marzenia, co do tego jak powinny prezentować się ściany, jakie trzeba zakupić meble i gdzie je rozplanować. Czy powinny: być nowoczesne czy też ciężkie, zastawiać sobą całą ścianę, czy jedynie stanowczo ją eksponować? Jakie wybrać podłogi do pokoju, a jakie kafelki do toalety. A w końcu, jakie oświetlenie powinno integrować ze sobą poszczególne elementy?
Jednym z istotniejszych pomieszczeń w mieszkaniu jest salon.
salon
Admin: Barbara Ann Spengler
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
To on jest sercem domu, skupia w najważniejszych momentach wszystkich rodziny. Powinna w nim być atmosfera rodzinnych uczuć i zaufania. Stworzyć ją można przy pomocy odpowiednio dobranego oświetlenia.

Oświetlenie salonu nie jest proste do wymyślenia. Nic dziwnego, że często pozostawia je się fachowcom. Jeśli mamy w salonie kremowe kolory lub parkiet na podłodze oświetlenie będzie podkreślało wystrój i dodawało mu eleganckiego posmaku. Przy kolorowych ścianach światło rozświetla wnętrza. Przy wyborze oświetlenia warto pomyśleć jakiego rodzaju lampy będą pasowały do naszych rozwiązań.

Sprawdź też

Jak stworzyć przytulną atmosferę w ogrodzie

Lampy ogrodowe
Admin: garryknight
Podpatrzone na: http://www.flickr.com/photos/garryknight/2397442498/
Dom pod miastem to dla wielu ukoronowanie marzeń o wygodnym życiu z dala od zgiełku miasta. Jednak, aby nasz dom dawał nam nas cieszył, dobrze zadbać również o teren dookoła. Mowa tu naturalnie o ogrodzie i aranżacji roślinnej, ale tak samo istotne jest trafne oświetlenie zewnętrzne domu. Poprawnie umieszczone lampy ogrodowe zaznaczają walory nawet niewielkiego ogródka, a z większego ogrodu trafnie dobrane oświetlenie ogrodowe uczyni miejsce iście magiczne.


Lampy sufitowe (strona poświęcona oświetleniu wnętrz) jak sama nazwa wskazuje, montowane są zaraz pod sufitem.
żyrandole
Admin: Pedro Ribeiro Simões
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Mogą być stosowane w wybranym miejscu. Plafony, bo takie jest ich profesjonalne nazewnictwo, z powodzeniem oświetlają pomieszczenie, nadając mu jednostkowy wygląd. Światło z tych lamp jest rozproszone, więc oświetlają pomieszczenie w sposób kompleksowy. Często wykorzystywane są lampy ledowe, które mają proste kształty, a ich niewątpliwą zaletą jest małe zużycie prądu. Na rynku dostępne są lampy LED sprawdzonych marek, stąd możemy być spokojni o ich jakość. Lampy wiszące to przeważnie podstawa oświetlenia każdego każdej powierzchni.klimatyzacja http://www.cik-wisniewski.pl/Ich konkretne wykorzystanie doceniane jest w każdym domu. Można je nabyć w każdym salonie z meblami. Różne barwy, wielkości sprawią, że każdy będzie mógł odnaleźć charakterystyczną dla siebie. Dziś lampy nie tylko oświetlają pomieszczenie, ale przede wszystkim ozdabiają. Dużym powodzeniem cieszą się lampy kryształowe, które co prawda tanie nie są, ale efekt rozproszonego światła, który sprawiają jest fenomenalny.

O tym, że oświetlenie jest istotne chyba nikogo nie trzeba bardzo przekonywać. Klasyczne mieszkania mogą uzyskać dzięki trafnemu oświetleniu nową jakość.
Podpatrzone na:
2023-03-08 07:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.