Garść faktów o sklejaniu drewna i o typach klejów

Niegdyś wszystkie połączenia mebli wykonywano wykorzystując kleje. Teraz jednak dużą część elementów mebli połączona jest przeróżnymi metodami. Stąd po tego rodzaju substancje do drewna najczęściej sięgają obecnie majsterkowicze.


Wykonanie konkretnych prac o profilu stolarskim wymaga użycia różnego rodzaju łączeń. Aby połączyć ze sobą elementy drewniane wielu majsterkowiczów sięga po klej do drewna (interchemol.com.pl/produkty/kleje-poliuretanowe/kleje-do-drewna). Produkowany ostatnio klej do drewna pozwala pozyskać dość mocne i trwałe połączenie elementów drewnianych. Na rynku można dostać zróżnicowane ich rodzaje. Jednym z nich jest klej D4. Możliwy do kupienia klej D4 jest klejem odpornym na wodę.
drewniane meble
Admin: Dinner Series
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Możemy nim kleić zarówno mokre, jak i suche drewno. Jest niezwykle odporny nie tylko na zawilgocenie, ale również na wysoką i niską temperaturę. Z uwagi na te swojedane właściwości znajduje dość duże zastosowanie. Może być wykorzystywany do naprawienia starych mebli, w tym także mebli ogrodowych. Idealnie nadaje się także do odnowienia starej stolarki drzwiowej czy okiennej. Najchętniej sięgają po niego też posiadacze łodzi do naprawy elementów wykonanych z drewna.

Jest to klej naprawdę wydajny, do tego złączone nim elementy będą nadawały się do użytkowania już po upływie doby. Klej D4 jest klejem poliuretanowym. Ale na rynku znajdują się także inne typy klei do drewna. Są pośród nich między innymi kleje akrylowe. Po tego rodzaju kleje najczęściej sięgają majsterkowicze gdyż nie wydzielają one tak naprawdę żadnego przykrego zapachu. Możemy więc ich w każdym czasie używać nawet we wnętrzach zamkniętych bez strachu, że ulegniemy zatruciu w czasie ich stosowania. Na rynku dostępne są tak naprawdę specjalistyczne typy klei do drewna, które nadają się jedynie do połączenia elementów wykonanych z drewna egzotycznego.


Wybierając typ kleju do elementów z drewna najczęściej zwracamy uwagę na to czy jest odporny na wodę. Wśród zróżnicowanych klejów potężną wodoodpornością będą odznaczały się kleje oznaczone symbolem D4 (oferta na klej d4). Najmniej wodoodporne są te na opakowaniu, których widnieje symbol D1. Takiego rodzaju kleje będą nadawały do złączenia jedynie najlepiej osuszonych elementów drewnianych. Tego typu kleje sprawdzają się rewelacyjnie i bez wątpienia zasługują na uwagę.
2019-02-07 18:22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.