Magiczne światło – lampy z kryształu jako źródło wspaniałego światła w pięknych miejscach

Kryształowe lampy i plafony są dostrzeżone przez dekoratorów wnętrz za swoje wyjątkowe piękno. Zaistniały w salach reprezentacyjnych i w aulach, hallach w hotelach i wszelkich innych miejscach, w których jasne oświetlenie dodaje podniosłości ważnym chwilom z życia. Jednak te klosze spodobały się także sporej ilości „szarych ludzi”, właścicieli apartamentów i domów, jacy zaadaptowali je na dekoracyjny element wystroju swoich gniazdek.


lampa kryształowa
Admin: anokarina
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Lampy kryształowe można zauważyć też w bazylikach, operach, muzeach czy na salach koncertowych, co jest bardzo uzasadnione, ale tego typu światło dostrzeżemy także w galeriach handlowych, markowych sklepach z towarami luksusowymi.

Poczytaj więcej na ten temat innego tego typu wpisu - są na tamtej stronie zamieszczone niezwykle praktyczne wiadomości, które z pewnością docenisz w praktyce.

Kryształowe lampy włoskie (chociażby takie: polecamy sklep tanieoswietlenie.pl) albo francuskie zaistniały w pomieszczeniach reprezentacyjnych – w każdym miejscu, w którym liczy się efekt, ta kropka nad i postawiona nastrojowym blaskiem wyjątkowej aury. Designerzy decydują się nie coraz chętniej aby wydobyć wyjątkowy charakter danej przestrzeni. Bez problemu z powodzeniem osiągają cel, ponieważ nastrój, jaki dają kryształowe lampy w pomieszczeniach sprawia, że jest to wręcz oświetlenie świąteczne (oświetlenie świąteczne). Co jest sekretem? Przy zapalonym świetle ściana i sufit pokrywają się milionem refleksów o zróżnicowanej intensywności. Co więcej, w zależności od boku obserwacji, widać kolorowe promienie z rozszczepionego na krawędziach kryształków światła. Efekt wyglądu żyrandola z elementami dekoracji ze szkła opiera się na intensywnym podświetleniu kryształków.


lampa włoska
Admin: Nacho
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Żarówki, jakie muszą być malutkie, by zmieściły się w żyrandolach, poza zaletami mają też niestety kilka wad. W przypadku lamp kryształowych na przykład: tanieoswietlenie.pl/915-lampy-krysztalowe, ważną wadę stanowić może olśnienie od żarówek. Ich połysk z odbitymi refleksami może być przyczyną dyskomfortu i powodować przemęczenie, dlatego kryształowe lampy włoskie nie sprawdzą się jako rodzaj oświetlenia miejsca do pracy – nad biurkiem albo blatem roboczym.Oświetlenie świąteczne, czy raczej „odświętne”, które gwarantują lampy włoskie, doskonale wyglądają na na fotografiach zrobionych podczas sesji lub filmach. Wnętrza są ładnie rozświetlone, błyszczą feerią kolorów. Dobrze jest wykorzystać ten efekt do pięknych kadrów np. z uroczystości ślubnej czy przyjęcia weselnego.
2019-11-06 07:53
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.