Wykorzystanie drzwi w różnych wnętrzach - jakie drzwi można wybrać do mieszkania?

Każdy dom, bądź mieszkanie powinien obejmować stolarkę drzwiową. Dopasowanie odcienia skrzydeł drzwiowych może być nie lada problemem. Dużo łatwiej jest wyłonić gatunek drzwi, niż jego odcień.

Do drobnych wnętrz lepsze będą drzwi gerda Warszawa w jaśniejszych barwach, biel i rzeczywiste tony drewna. Do wnętrz obszernych wykorzystujemy drzwi w barwach ciemniejszych. Takie kolory posiadają ciągle niezwykle powszechne drewna wenge, orzech, dąb i wiśnia, a również egzotyczne gatunki takie jak drzewo hebanowe, lub palisander. Jeżeli nie pasuje nam gatunek drzwi fornirowanych, lub z litego drzewa, to jest możliwość wybrać skrzydła malowane farbami kryjącymi w opcjonalnym odcieniu.
Drzwi wewnętrzne powinny pasować do siebie nawzajem, stanowić zestaw. Wszystkie drzwi typowe muszą być jednej wysokości, jednego modelu i w jednakowym wykończeniu, a różnić się jedynie wielkością i pułapem przeszklenia.

Drzwi wewnętrzne powinny być dostosowane do pozostałych składników wykończenia, zwłaszcza do podłogi i okien. Jest parę pewnych sposobów, które zapewniają odpowiedni efekt. Zwykle, decydując się na drzwi, selekcjonujemy je w tym samym rodzaju i kolorze drewna co parkiety, listwy przypodłogowe, oraz stolarka okienna. Powstrzymując się do barw powszechnie przyjętych jako rzeczywiste, możemy uznać, że dobre są połączenia na zasadzie kontrastu, jasne drewno jest możliwość spokojnie zestawić z drewnem ciemnym. Jeśli natomiast chcemy dopasować zabarwienia jak najbardziej pokrewne, najbezpieczniej zdecydować się na ten sam gatunek drewna. Jeżeli stawiamy na kompletny minimalizm, a drzwi do salonu przewidujemy w całości szklane, lub rezygnujemy z nich, jest możliwość zamontować do pozostałych pokojów jednakowe drzwi.
Selekcjonując kolor drzwi gerda Warszawa dobrze jest przymierzyć go do wzorów parkietu. Jeśli chcemy mieć skrzydła w różnym kolorze niż parkiet, czy okna, to dobrze jest, żeby były wyraźnie różne.


Nowością na rynku są drzwi lakierowane z nadrukiem. Można wyłonić dla siebie opcjonalny szablon na druku. Takie rozwiązanie architekci doradzają stosować z wyczuciem, aczkolwiek czasem różnokolorowe drzwi tworzą barwne urozmaicenie wnętrza.
2019-05-07 09:30
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.