Różnice między kwiatami sztucznymi a żywymi

Oczywiście wielu osobom kwiaty sztuczne kojarzą się z tandetą, a nawet bezguściem. Jednak, i to nawet dość często, dają sobie dobrze radę tam gdzie kwiaty żywe nie mogą być używane. Dzieje się tak zazwyczaj wtedy,, gdy użycie kwiatów naturalnych jest nieopłacalne, albo gdy wiadomo, że mogą być nietrwałe.

Kwiaty naturalne tracą swój piękny wygląd wtedy, gdy jest ciepło, na przykład latem, czy też wtedy gdy muszą być ozdobą na dłuższy okres czasu. Powinno się wtedy odrzucić stereotypy na temat kwiatów sztucznych. Przy obecnym rozwoju technologicznym, wykonane są tak dokładnie, że ciężko rozpoznać, czy są żywe czy nie. Może zdradzić je dotyk, lub fakt, że pozbawione są zapachu.

Dekoracja okolicznościowa

Sztuczne kwiaty można zazwyczaj wykorzystać przy dekorowaniu różnych sal, w szczególności przy uroczystościach takich jak ślub i wesele. Wysoka technologia produkcji czyni z nich wytworną ozdobę. Jest to doskonałe rozwiązanie, w momencie kiedy żywe kwiaty zwyczajnie się nie nadają. Mają one jeszcze jedną zaletę- są wielokrotnego użytku. , ten argument jest nie do przebicia.

Na wiele sposobów

kwiaty sztuczne
Sztuczne kwiaty gwarantują wygodę użytkowania, a producenci nie próżnują i wymyślają coraz to nowsze rozwiązania. Produkowane są same główki kwiatów, pojedyncze kwiaty, całe bukiety i kompozycje. Ponadto wytwarzają jeszcze dodatki do kompozycji, na przykład paprocie lub gałązkami traw. Dzięki temu importer kwiatów sztucznych ma bardzo duży wachlarz wyboru. Tak jak i osoby, które zajmują się komponowaniem bukietów. Mogą oni łączyć je na różne sposoby, tworząc bukiety, które nie można by było zrobić z naturalnych kwiatów.

Jakie są tego dobre strony? Głównie oszczędności. Żywe kwiaty mają niedługi okres trwałości, liczony w tygodniach. Z kolei kompozycje z kwiatów sztucznych odpowiednio przygotowane i umieszczone mogą cieszyć oko o wiele dłużej. Dodatkowo istotny jest transport sztucznych kwiatów. Możliwy jest on na dłuższe dystanse przy bardzo niskich temperaturach, gdzie prawdziwe kwiaty mogłyby nie przetrwać.

Sprawdź też

Sztuczne kwiaty mogą być używane zamiast prawdziwych?

kwiaty12
Podpatrzone na: morguefile.com
Część ludzi uważa, że sztuczne kwiaty są mało estetyczne. To jednak nieprawda. Nie mogą konkurować z urodą żywych, ale projektanci przygotowują z nich nawet najpiękniejsze ślubne wiązanki.


Są jednak momenty, kiedy żywe kwiaty są niezastąpione. To one doskonale sprawdzają się jako prezent albo gest przeprosin. Są niezastąpione przy dekoracji wnętrz mieszkalnych. Wielu ludzi bardzo interesuje się przecież florystyką. kwiaty - dodaj serwis do stron zaufanych kwiaty (pozostałe wiadomości)
Podpatrzone na: fh-akces.pl
Admin: S.S.
2018-07-12 10:40
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.