Kiedy zwykle remontujemy mieszkania?

Co roku, kiedy nadchodzi okres lata mnóstwo osób rozpoczyna remonty swoich mieszkań. Jest to doskonały czas, bo dni są długie, jest ciepło i prace na przykład przy malowaniu ścian są łatwiejsze. Ważne jest, żeby dobrze zaplanować remont, a wtedy wszystko pójdzie sprawnie i szybko.


Przykładowy sufit podwieszany
Admin: The County Clerk
Podpatrzone na: www.flickr.com
Zaplanuj remont
Remonty powinniśmy wykonywać na początku, lub przy końcu wakacji. Tym sposobem damy radę prawdopodobnie jeszcze przeznaczyć choćby kilka dni na odprężenie. Jeżeli będziemy chcieli remontować dom w samym środku lata możemy mieć kłopot z wzięciem urlopu zaraz po nim. Szczyt urlopowy to nie najlepszy termin.

Ekipa
Kolejną ważną sprawą jest wyszukanie firmy remontowej. Rozpocznijmy te poszukiwania dużo wcześniej, bo najczęściej ekipy, które zajmują się tego rodzaju pracami na czas lata są rozchwytywane. Spróbujmy już wiosną zamówić termin u wybranych fachowców. Należy wybierać firmy specjalizujące się w kilku dziedzinach. Ideałem jest ekipa, która ma w składzie fachowców kilku dziedzin. Jeżeli jedna osoba pracuje nad elektryką, kolejna kładzie płytki, jeszcze kto inny jest specjalistą od równania ścian - wtedy mamy większą pewność, że wszelkie prace będą przeprowadzone z najwyższą starannością.

Znalezienie dobrej ekipy jest proste. Jeżeli chodzi o remonty, Białystok, Wrocław, Kraków czy każde inne miasto to miejsce, gdzie z łatwością wyszukamy świetnych fachowców.

Przemyśl plan
Przemyślmy bardzo dobrze jakie prace chcemy wykonać. To ważne, bo jeśli w połowie remontu, choćby w czasie malowania ścian, okaże się, że w zasadzie to może by jeszcze wymienić podłogi i zburzyć którąś ścianę, nie dość, że remont się przedłuży, to może się okazać, że część z nich pójdzie na marne. Dlatego szczegółowe zaplanowanie prac ma ogromne znaczenie. Dzięki temu firma remontowa również może pracować sprawnie i szybko.

Wydatki
Istotne jest też, aby rozpisać sobie szczegółowo kosztorys remontu. Pamiętać musimy, że samo wynajęcie ekipy nie załatwia sprawy. Musimy doliczyć również materiały budowlane, jak na przykład wiertarka czy akcesoria do narzędzi pomiarowych (tutaj), dodatkowe zużycie mediów itp. Nie zapominajmy o drobnostkach. Często w spisywaniu wydatków pomijamy niewielkie elementy wykończenia takie jak na przykład listwy, gniazdka, karnisze, a okazuje się, że to czasami ponadplanowych kilka tysięcy. Jeśli wszystko dobrze rozplanujemy remont naszego mieszkania będzie szybki i sprawny.
2020-06-05 08:20
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.