Tani dom, a więc jak postawić go niedużym sumptem?

Budowa parterowych oraz piętrowych domków jednorodzinnych jest ogromnym wydatkiem. Niektóre koszty możemy jednak ograniczyć przez odpowiednie rozplanowanie wszystkich procesów budowlanych. Dobrze jest też ocenić wstępny kosztorys budowlany, który pozwoli sprecyzować orientacyjny zakres wydatków.

dom w budowie, robotnicy pracuący przy budowie domu
Admin: Freddy
Obliczeń można dokonać również samodzielnie na kalkulatorze kosztów budowy. Budowa będzie wymagać także znalezienia sprawdzonej firmy budowlanej. Przed dokonaniem wybory należałoby zestawić oferty od co najmniej kilku realizatorów i wybrać tę najbardziej korzystną. Wybór projektu ma decydujący wpływ na finalny koszt budowy każdej budowli. Jeśli chcemy zrealizować budynek względnie niedrogo, zastanówmy się nad jego charakterem. Dom niedrogi w budowie to konstrukcja o nieskomplikowanym kształcie ścian i dachu. Pamiętajmy, iż im kształt budynku i dachu będzie bardziej zawiły, tym bardziej skomplikowany będzie też koszt jego pobudowania.

Najtańsze będą zatem proste, estetyczne domy o bryle prostokąta z dwuspadowym dachem. W czasie wyboru projektu budowlanego zastanówmy się też nad budową piwnicy. Bez wątpienia dom bez piwniczki będzie zdecydowanie tańszy w budowie. Oszczędzimy m.in. na głębokich wykopach jak też na zrealizowaniu schodów na kondygnację podziemną - nowa witryna. Obecnie coraz częściej odchodzi się od budowania piwnic. Orientacyjny koszt zrealizowania tego pomieszczenia może zawierać od 10 do aż 30 % kosztów całościowych. Domy (Firma budowlana Olszewscy > fachowy serwis) z pomieszczeniami piwnicznymi są obecnie tworzone na niewielkich działkach budowlanych, zatem tam gdzie nie ma miejsca na budowę ponadplanowych obiektów (garaży).


Sprawdź też

Doskonały projekt domku istnieje! Zobacz, jak go odkryć.

dom z ogródkiem
Admin: www.flickr.com
Podpatrzone na: www.flickr.com
Faktycznie jest w czym przebierać, jeżeli idzie o przystępność skończonych projektów domów. Jak zidentyfikować, czy projekt domu jest dobry, nie zawiera omyłek, jest właściwy dla twojej rodziny, konweniuje do warunków parceli? Jaki budynek ostatecznie wybrać? Podpowiadamy, jakimi nakłaniać się wyznacznikami przy wyborze projektu.

budowa mieszkań
Admin: http://www.sxc.hu
Podpatrzone na: http://www.sxc.hu
Przed pobudowaniem domu warto sporządzić wstępny kosztorys, jaki powinien mieścić jak największą liczbę szczegółów. Analizując powyższe kalkulacje możemy przyjąć, iż najoszczędniej byłoby postawić budynek parterowy bez piwnicy. Nieco droższą opcją będzie budowa domu piętrowego bez podpiwniczenia. Ta druga alternatywa jest jednakże najbardziej korzystna w przeliczeniu na koszt wykonania 1 m2 powierzchni użytkowej. Musimy też poszukać firmy w ofercie jakiej znajduje się praktykowanie odbiorów technicznych mieszkań dysponującą w owym zakresie konieczną wiedzą, doświadczeniem jak też sprzętem. Wpisujemy w tym celu w nasz komputer wyrażenie: odbiory mieszkań Wrocław. Zerknij: http://olszewscy.org.pl/odbiory-mieszkan.html
2018-06-21 23:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.