Gdzie przydają się pomiary tensometryczne?

Badania tensometryczne są jednym ze procedur pomiaru deformacji w elementach budowy. Tensometrami można ustalać stałe sprężyste surowców, określać składowe poziomu deformacji i licznych zakresów związanych z nimi, takich jak: naprężenia, siły, momenty, ciśnienia.
Pomiary za pomocą tensometru mają bardzo wielkie zastosowanie przy analizie stanu naprężenia w detalach maszyn, pojazdach, szkieletach budowlanych.

oprogramowanie
Admin: Dell Inc.
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Dzięki pomiarom tensometrycznym można powiedzieć, czy wykonana budowa pasuje warunkom kreślarskim pod kątem parametrów wytrzymałościowych, czy jest pewna i trwała. Na etapie konstrukcji pierwowzoru jest możliwość usunąć marne pozycje i zmodyfikować strukturę przed zapoczątkowaniem produkcji. Dzięki pomiarom tensometrycznym, można wzmocnić, jak też zoptymalizować pod względem masy, bez pogarszania parametrów wytrzymałościowych. Zezwala to fabrykantowi na przygotowanie odpowiedniej formy, niezawodnego i konkurencyjnego artykułu.

Sprawdź też

Ogrzewanie domu gruntową pompą ciepła – popularna recepta na niskie rachunki

Pompa ciepła
Admin: Studio Z500
Podpatrzone na: Studio Z500
Polecane technologie ogrzewania budynku to wciąż problem, który nie jest nadal zupełnie opisany. Każdy planuje zaoszczędzić, a zarazem rozkoszować się ciepłem w pomieszczeniach nawet podczas mroźnych zim. Jednym z opłacalnych sposobów zdaje się być zamontowanie pomp ciepła, które ogrzewają budynek dzięki pobieraniu ciepła z gruntu, powietrza lub zbiorników wodnych.


Analiza typu MES pozwala na całościowe oszacowanie wytrzymałości, sztywności, oraz optymalizację masy i geometrii części struktury, poczynając od prostych konstrukcji części maszyn, kończąc na konstrukcjach skrzyń pojazdów szynowych, autobusów, tramwajów. Analiza MES wspierana komputerowo, umożliwia prędkie i stosunkowo wnikliwe osiągnięcie wyników, których uzyskanie drogą analitycznych określeń jest wprost niemożliwe, biorąc pod uwagę złożoność badanych struktur.

oprogramowanie
Admin: Lea Latumahina
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Do realizowania analiz MES stosowane jest specjalistyczne oprogramowanie, bazujące na sposobach symulacji komputerowej. Sposoby owe są współcześnie najbardziej efektywnym instrumentem wspierającym przebieg planowania, oceny i oceny struktury inżynierskich, zjawisk, również badań naukowych. Pozwalają one na umiejscowienie miejsc niebezpiecznych w konstrukcji, związanych z koncentracją napięć mogącą przyczynić się do zniszczenia, wyznaczenie rozkładu, oraz stopnia napięć i deformacji w konstrukcji. Analiza MES to również obliczenie wartości sił reakcji, oraz poziomu temperatury w konstrukcji i połączonych z nią napięć cieplnych.
2019-10-14 09:33
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.