Storczyki - ich uprawa nie musi być trudna

Ogród blisko mieszkania, w którym hoduje się różne kwiaty i warzywa, to świetna sprawa. Sporo osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak dużo radości może podarować sadzenie różnych roślin i podziwianie, jak pięknie rosną.

Można łatwo odszukać kogoś, dla kogo główną pozycją na liście zakupów jest nawóz do storczyków. Posiadane ogródka to świetne hobby, umożliwiające relaks po ciężkich chwilach.

Sprawdź też

Dzieci w ogródku

dzieci w ogrodzie
Podpatrzone na: Materiały Hobbart.org
Najpiękniejsze wspomnienia z dziecięctwa najczęściej wiążą się z zabawą w ogrodzie przydomowym. Zobacz, co dzieci interesuje w ogródku zależnie od ich wieku.


Storczyki
Admin: www.sxc.hu
Podpatrzone na: www.sxc.hu
Osoby, które odchodzą na emeryturę po długiej pracy w rzemiośle, często chorują na tzw. depresję wieku starczego. Polega to na tym, że człowiek z dnia na dzień zaczyna czuć się bezużyteczny. Trudno się dziwić – dla wielu Polaków praca równa się sens żywota. Fachowcy zalecają, by emeryci prędko wzięli sobie absorbujące hobby, najlepiej wymagające wysiłku. Doskonałym zajęciem na długie dni na emeryturze może stać się pielęgnowanie ogrodu. W ten sposób senior może dostrzec pewien sens w żywocie – celem staje się hodowla roślin oraz oczekiwanie rezultatów swoich prac. Na dodatek wszelkie prace w ogródku wymagają porcji aktywności fizycznej, co jest niezwykle cenne dla emerytów. Pewna porcja łagodnego wysiłku może leczniczo wpływać na kondycję człowieka.

Jeśli chcesz, aby bliska ci starsza osoba czuła się doskonale przez długi czas, pomyśl o daniu jej działki, na której można hodować rośliny. Polska jest krajem, gdzie łatwo znaleźć spore powierzchnie ogródków działkowych, gdzie każdy może nabyć trochę ziemi dla siebie. Miej na uwadze, że powinno się też nabyć właściwe narzędzia.

Na zakończenie tekstu zostaje fajna ciekawostka, dotycząca storczyków. Z pewnością wielu z was grzyby kojarzą się z czymś, co jest niebezpieczne dla kwiatów. W sytuacji tych kwiatów jest inaczej – występuje tzw. mikoryza, czyli zbawienna symbioza grzybni z florą. W wielu sklepach z elementami do ogródka można kupić takie rzeczy, jak ziemia do storczyków, która zawiera w sobie odpowiednie grzyby.
Admin: S.D.
2018-07-12 10:40
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.