Troska o trawniki wiosną

Dość szybko idzie wiosna, okres, w jakim, gdy tylko rozpuszczą się śniegi, a zostanie woda, zaczną w oczach rosnąć wszelkie rośliny: drzewa, kwiaty, cebula w doniczce, no i trawy.

Sztuczna trawa
Admin: www.wovengrass.eu.
Podpatrzone na: www.wovengrass.eu.
To właśnie o ich prezencję będzie zmuszona zadbać nawet za niecały miesiąc rzesza ludzi – nikomu nie podobają się zapuszczone, zaniedbane trawy, czy tyczy się to centrum miasta i małe, skromne trawniczki przy ulicy lub między budynkami, czy idzie o ogródek przy budynku jednorodzinnym. Rozkwit nowego życia obejmuje wszystko, co ma chlorofil i jak już się zacznie, mknie do przodu, gnany olbrzymią siłą rozrodczą.

Koszenie trawników przez licznych bywa uznawane za dopust boży i przykry obowiązek – ta młodzieńcza siła wiosny sprawia, że ta trawa, ilekroć jej nie ścinać, za tydzień, góra dwa, i tak będzie dwa razy bujniejsza. To fakt, ale ten potencjał właśnie można wykorzystać w każdym miejscu, gdzie zieleń - rodzaje ogrodów - akurat ma się pojawić. Jest mnóstwo miejsc, w jakich zimą zakończyły się prace przy drodze, łatanie pękniętych rur.

Sprawdź też

Kilka pomysłów na ciekawe urządzenie mieszkania

Młodzi ludzie, którzy rozpoczynają wspólne życie, marzą o własnych czterech kątach. Chcą być gospodarzami we własnym mieszkaniu. Niezwykle ważne jest, aby małżonkowie na wstępie nowej drogi posiadali własne gniazdko. Z tego powodu bierzemy pożyczki, po to, by kupić mieszkanie i odciąć się od rodziców.


W każdym miejscu, gdzie zieleń została zniszczona, a posiadaczom gruntu zależy na tym, aby wszystko szybko wróciło do normy, można posiać nasiona traw. Skutecznie zabezpieczone nie będą zjedzone przez wygłodniałe ptaki, a wilgoć i zwiększające się temperatury spowodują, że z pierwszymi tygodniami wiosny trawy zazielenieją jak dzikie. Warto przed rozpoczęciem tego przedsięwzięcia poznać jednak parę informacji o trawach – różne trawy inaczej rosną w niektórych miejscach, a kiedy nie będą przycinane zbyt często, lepiej dobrać sobie taką, jaka rośnie wolniej.

A kiedy już zieleń wyrośnie i rzeczywiście trzeba będzie mierzyć się z rosnącymi z godziny na godzinę źdźbłami, będzie można wykorzystać do tego wiele różnych narzędzi. Etatowi pracownicy spółdzielni osiedlowych zwykle mają do dyspozycji ręczne kosiarki przypominające nieco dawne kosy, lub stare kosiarki z silniczkiem benzynowym. Czasem, na większych przestrzeniach, wspomaga je kosiarka samojezdna, która posturą przypomina mały traktor. Ogromnym plusem tego rodzaju urządzeń jest możliwość wjechania na dość duże nierówności, małe spalanie paliwa, ogromna efektywność i oszczędność czasu. Wadą – fakt, że w wielu miejscach, gdzie tego typu kosiarka nie dostanie się, i tak będzie należało poprawić czymś mniejszym. zieleń (pielęgnacja zieleni wrocław)
Admin: S.D.
2019-01-17 07:17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.