Balkonowe szaleństwo

Zimorodki, jemiołuszki, bogatki czy kukułki każdy z nas z ukrycia podziwia ich urodę. Przebywanie z ptakami, wsłuchiwanie się w ich śpiew to prawdziwa uczta dla ucha i oka. W dzisiejszych zabieganych czasach często nie patrzymy na to, co dzieje się za oknem czy na naszym parapecie, a toczyć się tam może ekscytujące życie ptasich istot.

Zima-ciężki czas

Karmnik dla ptaków z siatki Casanet firmy Betafence
Admin: Betafence
Podpatrzone na: Betafence
Zima to ciężki czas na ptaków, szczególnie gatunków miejskich– mróz i utrudniony dostęp do pożywienia sprawiają, że zwiększa się między rodzajami ptaków czy wewnątrz jednego gatunku rywalizacja. Może ona doprowadzić do ostrej konkurencji Z powodu której najsłabsze ptaki umierają. Kluczowe w tym czasie jest karmienie ptaków, wystawianie smakołyków na przykład ziaren a także okruszków z chleba dzięki temu ptaki przeżyją zimowy okres. Idealnym sposobem pomocy będą karmniki dla ptaków, możemy je ustawić na drzewie lub postawić na balkonie -

Chrońmy ptasie oazy

To, jak istotne są parki i krzewy dla ptaków wiadomo już w szkole podstawowej. Karczowanie flory a także łamanie drzew zaburza ich nisze ekologiczną, aby uchronić ptaki powinniśmy zapewnić im miejsce do składania jaj poprzez dbanie o domki lęgowe dla ptaków. Dzięki temu, będą mogły bezpiecznie złożyć jaja i wychorować potomstwo. Z przykrością trzeba stwierdzić, że często budki dla ptaków są niszczone przez bezmyślnych ludzi czy większe ssaki. Budki takie można zrobić samemu wykorzystując do tego deski czy kawałki drewna, nie wymagają one ogromnych umiejętności czy nakładów finansowych. Ptaki żyjące w miastach

Karmnik dla ptaków z siatki Casanet firmy Betafence
Admin: Betafence
Podpatrzone na: Betafence
Rodzaje ptaków przebywające w lasach mają dużo łatwiejsze życie niż ich miejscy krewniacy. Rozwój cywilizacji i komunikacji nie ułatwia ich egzystencji. Ptaki występujące w miastach takie jak wróble czy gołębie przywykły do zgiełku miast, jednak zanieczyszczenie atmosfery i zatruwanie niezdrowymi odpadkami na pewno są niebezpieczne dla ich zdrowia.

Sprawdź też

Jakie ogrodzenia Bydgoszcz może nam zaoferować?

ogrodzenie znajdujące się na terenie Bydgoszczy
Admin: Betafence
Podpatrzone na: Betafence
Czy już wiemy co musi ogradzać naszą posiadłość?

Nie ma znaczenia czy naszą własnością jest znaczna powierzchnia, czy może mamy małą przestrzeń, na której postawiliśmy swój dom i wymyśliliśmy sobie ogród, ciągle wszystko musimy dobrze chronić przed nieproszonymi gośćmi, a też przed zadeptaniem naszych roślin oraz trawnika. To właśnie sprawia, że uważnie musimy się zastanowić, co powinno otoczyć naszą własność, tak żebyśmy czuli się bezpiecznie oraz byśmy wiedzieli, że nikt niepowołany nie dostanie się na teren naszej posiadłości.


Człowiek w obecnych czasach często nie zwraca uwagi na przyrodę i zwierzęta, które istnieją obok nas. Często bezmyślnie niszczymy faunę i florę nie zdając sobie sprawy z konsekwencji, które mogą nas z tego powodu dotknąć. Dokarmianie ich czy dbanie o budki dla ptaków jest najprostszą formą pomocy - kliknij!.
2018-07-18 07:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.