Zawód ślusarz

Chcesz pracować jako ślusarz? Dowiedz się, na czym polega zawód ślusarza a także jakiego rodzaju wykształcenie, predyspozycje oraz doświadczenie są mile widziane w owym zawodzie.
Jedni uważają, że robota ślusarza jest trudna i nieprzyjemna, a na dodatek kiepsko opłacana. Według drugich, ślusarz to fach „pożyteczny”, zaś sama praca, choć nie należy do łatwych i w pełni bezpiecznych, to jednak przynosi dużo satysfakcji, zaś zaangażowanie i dodatkowe uprawnienia pozwalają na odbieranie przyzwoitej pensji. Ślusarz jest to pewien z najstarszych rzemiosł na świecie. Popularny był już w czasach starożytnych, zaś jego rozkwit przypadł na okres średniowiecza. Pomimo upływu lat jak też rozwoju technik, ślusarstwo nadal jest potrzebne. Z umiejętności ślusarzy powszechnie korzystamy w szeroko pojętym przemyśle metalowym i budowlanym.


pokój dla dziecka
Admin: lynn-anne bruns
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Ślusarz zajmuje się manualną bądź ręczno-maszynową obróbką metali na zimno. Opracowane metale są potem używane w czasie montażu jak też napraw urządzeń technicznych jak też konstrukcji stalowych i do produkowania różnego rodzaju przedmiotów metalowych, takich jak: zamki i klucze, kraty, bramy, płoty, balustrady i podnośniki do drzwi i okien, zbrojenia budowlane, kształtowniki, metalowe produkty artystyczne i inne. By pracować w zawodzie ślusarza trzeba ukończyć szkołę zawodową bądź technikum o profilu ślusarskim bądź dowolną szkołę średnią, po jakiej możesz zapisać się na odpowiedni kierunek w policealnej szkole.
Ślusarz musi być dokładny jak też sumienny podczas realizowania obowiązków i posiadać dobrą formę fizyczną oraz zdrowie, szczególnie wzrok a także ruchową koordynację.
2019-03-16 19:37
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.