Zobacz, jak się zachować, jeżeli zbliża się gwałtowna wichura?

Ostatnio w klimacie rozpoznajemy różnego rodzaju zaburzenia. Nadzwyczaj niebezpieczne stają się porywiste wichury. Trzeba dowiedzieć się jak się zachować, aby wzmocnić swoje zabezpieczenie.


Najstosowniejszą metodą podczas nawałnicy jest nie wychodzenie z domu, a gdy akurat znajdujesz się w nie swoim miejscu zostań tam aż huragan nie minie lub jeśli jesteś na chodniku postaraj się iść do najbliższego biura.


obiekt
Admin: Marmorin Studio Design
Podpatrzone na: Marmorin Studio Design


Kiedy idzie silny wiatr znajdź w mieszkaniu awaryjne światło, gdyż może zabraknąć prądu, a także miej w zapasie żywność i płyny.


świeżo wylane fundamenty
Admin: UnderhillHouse
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Sprawdź też

Zasilacz led powinien okazać się zawsze zakładany

oświetlenie
Admin: Eliot Phillips
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Lampy led powinny mieć ciągle stały prąd

Ma szansę się okazać, że wielkość prądu jaka będzie dochodziła do konkretnego urządzenia, przemienia się w czasie jego działania, czyli czasem okazuje się być mniejsza, a czasem większa.


Pamiętaj, żeby podczas silnego wiatru i nawałnicy pozdejmować z ganku oraz z parapetów doniczki i pozostałe przedmioty, jakie mogą tworzyć niebezpieczeństwo dla przechodniów, zaś z ogródka zabierz lekkie przedmioty, które mogą polecieć oraz skocznie i namiociki. okiennice domu także muszą być zabezpieczone przed możliwym wyrwaniem.


budynek - perspektywa
Admin: Daniel Jolivet
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Miej także dostęp do gazet i uruchomione radio, lepiej na baterie, aby słuchać wiadomości. Może bowiem zajść potrzeba ucieczki, wtedy musisz ewakuować, najlepiej na niską kondygnacje bloku, do piwnicy lub pod ścianę, unikaj przebywania przy oknie. A jeśli przemieszczasz się busem, nie zostawaj pod słupami, ale i na pustej przestrzeni.


Wytrwale podczas niebezpieczeństwa staraj się zachować spokój i zobacz innych, może ktoś w pobliżu ciebie potrzebuje twojej pomocy?


Huragany, czy trąby powietrzne zdarzają się czasami, aczkolwiek lepiej wcześniej dowiedzieć się jak działać, aby być zabezpieczonym.
2019-05-14 03:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.