Rynek mieszkaniowy w Dolnośląskiem doskonale się rozwija, ale należy zachować dużą czujność przy odbiorze M3 od dewelopera

Wrocław stał się miastem, która przyciąga mnóstwo inwestorów, a co za tym idzie także osoby poszukujące dobrej pracy. W stolicy woj. dolnośląskiego pozostają też uczniowie szkół policealnych, którzy po ukończonej edukacji liczą na lepsze perspektywy zawodowe. W taki oto sposób Wrocław został jedną z największych miejscowości w Polsce, a zarazem wzrasta tu popyt na mieszkania - w końcu każdy z mieszkańców musi mieć zagwarantowany własny kąt.

nowe mieszkania
Podpatrzone na: pixabay.com
W związku z tym żadna firma budowlana z Wrocławia raczej nie musi narzekać na brak klientów, a i miejscowi deweloperzy mają ręce pełne pracy. Wielkim, a jednocześnie często nieosiągalnym marzeniem staje się posiadanie domu jednorodzinnego. W ogromnym mieście, czyli również i we Wrocławiu, działki pod budowę kosztują majątek nawet wtedy, jeżeli mamy na uwadze jedynie same przedmieścia aglomeracji. Dlatego sama uwaga potencjalnych nabywców koncentruje się głównie na mniejszych lub większych blokach położonych w spokojnych dzielnicach. Choć mieszkania w wieżowcach z wielkiej płyty nadal są w sprzedaży, to jednak Polacy wolą zamieszkać w bardziej nowoczesnym budownictwie.

Przywykło się sądzić, ze firma budowlana z Wrocławia zajmuje się jedynie wznoszeniem różnego rodzaju budynków: tak masywnych molochów, czyli np. hipermarketów, jak i zwykłych domów piętrowych. Tymczasem osoby zatrudnione w tychże firmach bardzo dobrze znają się na budowlance i posiadane umiejętności mogą wykorzystać świadcząc także mniej standardowe usługi. Dla przykładu, pomagając dwudziestolatkom przy odbiorze mieszkań od agencji deweloperskiej.


mieszkanie
Admin: Raymond Zoller
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Supernowoczesne mieszkanie w centrum Wrocławia może sprawić nowym właścicielom tak dużo radości, że w wirze przygotowań do przeprowadzki mogą zupełnie zapomnieć o dokładnym skontrolowaniu jakości jego wykończenia. Pomimo tego że fachowe odbiory mieszkań mogą zostać przeprowadzone przez znawców (na przykład ci specjaliści od odbioru mieszkań), to de facto osoba znająca przynajmniej podstawy budownictwa może z powodzeniem ocenić np. jakość tynków. Na celowniku znajdą się także poszczególne instalacje, lecz tutaj nieco trudniej być elektrykiem i hydraulikiem amatorem równocześnie. Dlatego ci bardziej ostrożni gospodarze nie chcą nadstawiać karku i wolą poszukać w internecie firm, które proponują taką pomoc przy kupnie nowo wybudowanego mieszkania.


Sprawdź też

Jak znaleźć mieszkanie w dobrej cenie?

mieszkanie na sprzedaż drawsko pomorskie
Drogi czytelniku, najważniejsza jest zasada systematyczności, co oznacza, że powinieneś systematycznie analizować propozycje kwater, żebyś miał rozeznanie dotyczące opłat obowiązujących w okolicy, w której zamyślasz nabyć mieszkanie.
2019-04-17 20:48
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.