W jaki sposób można skutecznie osuszać ściany?

efektywne osuszanie murów to proces dość złożony oraz czasochłonny, stąd musi zostać poprzedzony zidentyfikowaniem jak też wykluczeniem powodów zawilgocenia.


Najczęstszą przyczyną jest napór wilgoci gruntowej fundamentów w wyniku braku izolacji izolacji.


osuszacze powietrza
Admin: You Tube - Tomasz Szafarek
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Widok zawilgoconych ścian nie należy do rzadkości. O powodzeniu prac osuszających decyduje należyta eksploatacja zrealizowanych zabezpieczeń. Powinna ona polegać głównie na pielęgnacji systemów odprowadzania opadowych wód z tarasów a także terenu przyległego do domku, utrzymywaniu drenaży w należytym stanie, ciągłej sprawności systemu wentylacji itd.

Zaciekawił Cię przedstawiany w tym miejscu wątek i szukasz poza tym uzupełniających informacji? Przeczytaj o nim znacznie więcej w tym serwisie (https://homeplaner.pl/comforthome/).

Pominięcie choć jednego z owych czynników może uniemożliwić osuszenie budowli.


modna aranżacja kuchni
Admin: Mikhail Golub
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Metody likwidowania wilgoci z murów można podzielić na sztuczne oraz naturalne. Czasochłonne naturalne metody sprowadzają się do odkopania fundamentów budynku, które w następnej kolejności poddane wpływowi atmosferycznego powietrza stopniowo tracą wilgoć. O wiele korzystniejsze - przez wzgląd na prędkość osuszania jak też jego efektywność - jest zastosowanie ze sztucznych metod. Metody owe będą polegać na odtworzeniu tak zwanej izolacji poziomej domu - przerywają migrację wilgoci ku górze, dzięki temu ułatwiają przebieg jej parowania.


Sprawdź też

Stabilizowanie gruntów za pomocą nowoczesnych działań geotechnicznych

inwestycja
Admin: Jackie Bese
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Profesjonalne ustabilizowanie gruntu, na jakim stać będzie nowa budowla to priorytet przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac. Różnorodne lokalizacje wymagają zastosowania odmiennych technik oraz specjalnych materiałów.


Suszenie takimi sposobami odbywa się głównie inwazyjnie (na przykład metodami iniekcji czy promieniowania elektromagnetycznego), a również nieinwazyjnie - przykładowo osuszacze powietrza, techniki mikrofalowe. Ściana schnie dzięki podniesieniu temperatury do wewnątrz wnętrza przy równoległym zapewnieniu właściwej wentylacji.
2022-01-26 07:41
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.