Cegła najczęściej używany materiał przy budowie

Przy projektowanej budowie domu trzeba podejmować mnóstwo znaczących decyzji. Materiały na mury muszą spełniać mnóstwo cech, aby dostarczały odpowiednie warunki mieszkania i użytkowania.
geodeta
Admin: Barbara Bresnahan
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Przeznaczenie odpowiednich surowców to nie tylko ładny wygląd obiektu, czy wygoda użytkowania, lecz także zapewnienie zdrowego mikroklimatu we wnętrzu i ciszę.


Jednym z najczęściej używanych surowców przy budowie domu jest Cegła. Pośród cegieł jest całkiem spory wybór rodzajów różniących się własnościami, zastosowaniem, a również użyciem. Do budowy jest możliwość wykorzystywać cegły pełne, albo z przelotami. Przepusty zwiększają izolacyjność surowca i czynią, że są one lekkie. Natomiast do fundamentów i detali konstrukcyjnych odpowiedniej stosować produkty pełne. Spośród mnóstwa typów cegieł bardzo ekonomiczne jest przeznaczenie cegieł wapienno-piaskowych. Cegły ceramiczne są droższe z uwagi na użyte do ich wyrobu materiały. Tego gatunku cegły wymagają tynkowania. Cegła klinkierowa jest wytrzymała na uszkodzenia, na skrajne temperatury, nie płowieje, jest bezproblemowa w utrzymaniu schludności, i nie wymaga tynkowania. Takiego typu cegły wyrabiane są w wielu kolorach i fakturach. Mogą być gładkie, ryflowane, bądź szkliwione. Ich minusem jest jedynie dość duża cena.
Klinkier perforowany świetnie przydaje się na elewacje, ogrodzenia, oraz budowle małej architektury ogrodowej, grille, kwietniki, murki, czy kominki.


Wybranie współczesnych, a jednocześnie wyprodukowanych na bazie naturalnych składników surowce zapewnią właścicielom idealne warunki mieszkaniowe.
2019-04-03 01:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.