Chryzantemy wielokwiatowe mamy szansę zasadzić sami

Trzeba mieć w ogródku chryzantemy wielokwiatowe

Zazwyczaj o chryzantemach myślimy wtedy, kiedy kierujemy się na groby naszych ukochanych, nie mniej należy wiedzieć, że wspaniale będą się one też prezentowały jako kwiaty cięte, które włożone będą w nasz wazon.

kwiaty chryzantemy
Admin: Daniela
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Dlatego jeśli mamy niewielki ogród, a w nim glebę żyzną, próchniczą oraz wyposażoną w składniki mineralne, to warto się zastanowić, czy samodzielnie nie rozpocząć hodować tych kwiatów.

Jeśli pragniesz zdobyć podobne informacje na opisywany wątek, to w pierwszej kolejności zobacz tu i przenieś się do tekstu (http://www.robinia.waw.pl/), a znajdziesz w tamtym miejscu dużo świeżych komunikatów.

Oczywiście musimy wspomnieć, że chryzantemy wielokwiatowe nie kochają zimna, a więc nawet kiedy w okresie zimowym je czymś zakryjemy, to ma szansę się okazać, że nie przetrzymają tej pory roku. Nie mniej w innych miesiącach mają szansę stać się wspaniałą ozdobą naszego ogrodu, zwłaszcza że różnorakie ich gatunki kwitną w różnorakim czasie. Więcej o uprawie tych roślin na
Kolorystycznie mogą nas zaskoczyć


fioletowe chryzantemy
Admin: Kristine Paulus
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Ponieważ kwiaty te występują w przeróżnych kolorach, mamy szansę we własnym ogrodzie, za ich pomocą zrobić piękny, kolorowy pejzaż, który będzie niesamowitą ozdobą naszej posesji. Powinniśmy również wspomnieć, że ogólnie kwiaty te są bardzo wytrzymałe, więc z pewnością będziemy usatysfakcjonowani z tego jak się przedstawiają przez spory czas. A ponieważ potrafią uzyskiwać wysokość do 40 cm, to potem możemy je ściąć, żeby stały się ozdobą nie tylko naszej posesji, ale również i wnętrza domu. Trzeba się prędzej zapytać, jakie są ich gatunki i w jakich kolorach istnieją, tak aby mieć szansę wybrać te, które najmocniej będą nam odpowiadały.

Przyjrzyjmy się lepiej tym kwiatom

Jeżeli przypatrzymy się tym kwiatom lepiej, to prędko dostrzeżemy ich piękno oraz przekonamy się, że przedstawiają się one rzeczywiście wspaniale. Dlatego warto nad nimi chwilę przystanąć i przemyśleć, czy nie okażą się idealne do naszego ogrodu. Szczególnie że potrafią wypuścić dużo kwiatów na raz, co wpływa na ich rozmiar oraz sprawia, że przedstawiają się jeszcze wspanialej. Wielu ogrodników nie wyobraża sobie ogródka, bez chociaż małego kącika, oddzielonego wyłącznie na chryzantemy.
2023-11-16 14:59
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.