Którą karmę dla pieska kupić?

Sucha karma dla psiaka winna być dobrana nie jedynie do wieku, ale też do wielkości czworonoga. Specjalnie przyrządzona karma Brit Premium zaspokoi m.in. wymogi czworonogów o wrażliwych żołądkach jak też tych dynamicznych oraz pracujących.


Czy wiesz, którą pozycję na liście składników świetnej karmy winno zajmować mięso?


Powiada się, że pies jest najlepszym kamratem człowieka. Nie zawsze jednak człowiek potrafi odwdzięczyć się psu za tę przyjaźń i karmi go nienależytym jedzeniem, jakie nie zaspokaja wymogów tego czworonoga. Psy są zwierzętami drapieżnymi, mają ściśle wyznaczone wymogi żywieniowe, natomiast podstawowa wytyczna dotycząca ich karmienia brzmi: im sporzej mięsa w pożywieniu psiaka, tym korzystniej. Karmy dla psin nie składają się rzecz jasna z samego mięsa, wyjątkiem jest karma brit premium. Takie pasze byłoby trudno stworzyć. Są jednakże na rynku wyroby, których skład zagwarantuje psu dietę zaspokajającą jego wymogi.


smycze
Podpatrzone na: http://www.sxc.hu/


Sprawdź też

Płaski dach - czym pokryć oraz w jaki sposób trwale zabezpieczyć?

Dach domu
Admin: Elias Gayles
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Dach płaski to nie byle jakie wyzwanie dla architektów. Wbrew pozorom pionowa powierzchnia komplikuje skrupulatne pokrycie dachu, sprzyja powstawaniu mostków cielnych, a także naraża go na zaleganie opadów oraz zanieczyszczeń lub pojawianiu się wilgoci. W przeciwieństwie do dachu spadzistego stropodach wymaga lepszych produktów oraz izolacji.


Na opakowaniu każdej karmy odnajdziesz informacje o tym, kto jest jej producentem, dla jakiego czworonoga jest przeznaczona oraz w jaki sposób ją dozować. Jedną z najistotniejszych informacji zamieszczonych na opakowaniu karmy jest spis składników. Wiedząc, jak czytać tą listę oraz na co kierować uwagę, będziesz w stanie oszacować, czy karma, jaką pragniesz żywić swojego pieska, jest dobrej jakości jak też czy jest odpowiednia dla niego.


Zabierając się za analizę spisu składników karmy należałoby mieć pojęcie, że wszyscy fabrykanci karm winni zastosować się do jednej prostej zasady – składnik podany na liście jako pierwszy to ten, którego w wyrobie jest procentowo najwięcej. Kolejne składniki, których jest adekwatnie mniej, zajmują kolejne lokalizacje na liście. Dobierajmy karmę do rozmiaru zwierzaka. Karma Brit Junior przeznaczona jest dla szczeniaków - www.superzoomarket.com/karma-dla-psow-brit.
2018-06-22 00:25
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.