Rodzaje winogron do produkcji szlachetnego trunku jakim jest wino

Wino to jeden z najbardziej cenionych trunków. O smaku, kolorze, aromacie wina decydują przede wszystkim zastosowane do jego produkcji gatunki winorośli. Do produkowania wina wykorzystuje się wyjątkowo chętnie winogrona zebrane z wyjątkowo szlachetnego szczepu, jakim jest cabernet sauvignon. Winogrona pozyskane z tego szczepu mają piękną, czerwoną barwę. Z Cabernet sauvignon robi się największą ilość wina wysokiej jakości.

uprawa winogron
Admin: Pipers Brook Vineyard Media
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Szczep ten spotkać można w wielu państwach, poza Europą uprawiany jest między innymi w Maroku, Libanie oraz Nowej Zelandii. W każdym z tych państw powstają wina o różnorodnym smaku, wszystkie jednak mają duże ilości garbników i tanin. Wiele z tych win jest długo leżakowanych w wykonanych z drewna dębowego beczkach, co bardzo wpływa na ich jakość. Cabernet sauvignon jest jednym z głównych szczepów winorośli uprawianych w Bordeaux oraz jego okolicach - zagadnienie tych szczepów omówiono szerzej tu. Z kolei szczep Chardonnay uprawiany jest zwłaszcza na terenie Burgundii i Szampanii. Oczywiście te dwa regiony położone we Francji nie są jedynymi miejscami uprawy szczepu chardonnay.

Sprawdź też

Jak wybrać ogrodzenie, które będzie ładne oraz funkcjonalne? O jakich rzeczach należy pamiętać kupując ogrodzenie?

ogrodzenie posesji
Admin: Michael Coghlan
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Kwestia ogrodzenia jest dość specyficzna, od tego jakiego dokonamy wyboru zależy rzeczywiście bardzo dużo. Płot wybieramy pod różnym kątem. Może ten wybór odnosić się do złych relacji z sąsiadami, z którymi nie chcemy mieć nic do czynienia, częściej natomiast chodzi o nasz gust oraz poczucie prywatności. To znaczy, że wybieramy ogrodzenie, aby pasowało do otoczenia oraz naszego domu, a przy tym chcielibyśmy dzięki niemu mieć spokój na naszej posesji.Pragniemy, aby nasza działka stała się oazą prywatności oraz spokoju, chcemy czuć się tam szczęśliwi oraz zrelaksowani.


Poza Francją szczep ten spotkać można jeszcze w trzydziestu pięciu krajach. Rośnie między innymi w Australii i Kalifornii. Chardonnay to szczep rodzący białe winogrona - http://winnicadwiegranice.pl/odmiany. Wina z tego szczepu są niezwykle cenione przez zwolenników win w kolorze białym. Owoce wykorzystuje się do produkcji win kupażowych oraz odmianowych. Z tego szczepu wytwarzane jest cenione chablis. Pinot noir to kolejny szczep pozwalającyotrzymać zadowalające nawet najbardziej wybredne gusta wina. Wywodzi się ze znajdującej się we Francji Burgundii . Jest to jeden z najbardziej cenionych winnych szczepów. Uprawiany jest w bardzo wielu krajach.

Prawdziwi miłośnicy wina najbardziej lubią wina wytwarzane z tego szczepu we Francji, w Nowej Zelandii oraz w Kalifornii. Mniej cenione są wina produkowane w Chile oraz w Australii http://www.winnicadwiegranice.pl/odmiany/26-leon-millot. Nieraz wina te poddawane są procesowi starzenia w beczkach, otrzymują wtedy waniliową nutę. Natomiast Syrah to szczep też rosnący we Francji. Poza Francją jest nadzwyczaj chętnie uprawiany na terenie Australii. Jakość win australijskich robionych ze szczepu Syrah jest wyjątkowo doceniana przez znawców win. Wina ze szczepu Syrah wyróżniają się interesującym korzennym posmakiem.
2018-06-22 00:53
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.