Jacuzzi to komfort dla ciała i ducha Pamiętaj jednakowoż, iż w wodzie mogą czaić się groźne związki chorobotwórcze. Co z tym zrobić?

Gdy zima na zewnątrz, tym bardziej myślimy o czymś miłym i ciepłym, przykładowo jak jacuzzi. Jednak czy jest to relaks dla zmęczonych mięśni i doskonały pomysł na odprężenie, a może to kąpiel z bogatej w grzyby i cząsteczki chorobotwórcze mieszance?


klik
Admin: Arto Brick
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Prawda jest taka że jedna, jak i druga odpowiedź może mieć w sobie nieco prawdy. Kiedy jest najdogodniejszy czas na jacuzzi? Relaks po stresującym dniu czy odpowiednie pory dnia w jacuzzi? Wszystkie odpowiedzi są prawidłowe, gdyż każda pora jest odpowiednia na taki relaks, a każdy równocześnie ma odmienne wymagania, co doużywania jacuzzi. Jak ktoś nie lubi rano wstawać może spokojnie sobie odpocząć, a kąpiel w jacuzzi (kliknij tu) przełożyć na później. Niektórym jednak tego typu komfort odpowiada w porze porannej. Pamiętaj jednak, że na dowolnej pływalni odnajdziesz szansę kąpieli w bąbelkach. Równocześnie stale mają szansę ukazać się wątpliwości dotyczące czystości w tego typu miejscu. W każdym momencie bowiem ktoś korzysta z jacuzzi.

Tak więc trzeba zadać sobie pytanie, czy ktoś zadbał o zmianę wody, zdezynfekowanie zbiornika? Od czasu do czasu tak bywa, że odpoczynek w jacuzzi zostaje zakłócony przez osobę z obsługi pływalni, ponieważ konieczne jest zrobienie podstawowych zabiegów sanitarnych. Niestety, nie tylko my lubimy jacuzzi. Adekwatne upodobanie wykazują mikroby.

jacuzzi
Admin: Karen Highland
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Zanim wejdziesz do jacuzzi, trzeba zagadnąć osoby z personelu, jak myty jest basen. Jeżeli normy są przestrzegane, to na pewno zostanie Ci udzielona długa i zadowalająca odpowiedź. Jeśli będziesz mieć wrażenie, że coś nie gra, lepiej zrezygnować z kąpieli. Nowoczesne, ale i kosztowne środki dezynfekujące do takich urządzeń raczej trzeba stosować kilka razy w tygodniu.

Jednocześnie, niektóre urządzenia lub sama woda wymagają regularnych zabiegów, a chociażby kontroli. To istotne choćby z tego względu, że istnieje realne zagrożenie ze strony bakterii Legionella pneumophila. W tego typu miejscach są też spotykane pałeczki jelitowe, gronkowce czy grzyby. Mogą one atakować drogi moczowe, układ oddechowy i skórę. Warto pamiętać, że kąpiele w jacuzzi to bardzo miłe doświadczenie. Jednak, jak jesteśmy na innym basenie po raz pierwszy należy się zorientować, jakiego typu środki stosowane są do oczyszczania i dezynfekcji jacuzzi.
2020-02-20 08:14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.