Kwiatowy savoir-vivre, zatem o których prawidłach pamiętać ofiarując kwiatki

Kwiaty cięte są podarunkiem uniwersalnym. Wręczamy je z okazji urodzin, Dnia Matki, kiedy potrzebujemy komuś podziękować albo kogoś przeprosić, jeśli składamy gratulacje, kiedy witamy, i kiedy żegnamy.


Można obdarować nimi zarówno kobietę, jak też mężczyznę - .


kwiaty online
Admin: jacinta lluch valero
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


I, co ważne, nie są czytane jako łapówka, dlatego bez problemu można je ofiarować profesorowi, dyrektorowi, lub medykowi składając wyrazy wdzięczności. Wybierając kwiaty - kliknij w link do danej okazji powinno się pamiętać o paru regułach. Jeśli wręczamy bukiecik z kilku kwiatów, ich ilość powinna być nieparzysta. Wbrew ogólnej opinii nie idzie tutaj o przesądy wróżące nieszczęście, lecz o względy kompozycyjne - lepiej prezentuje się bukiecik z pięciu, aniżeli z 4 kwieci. W wypadku, kiedy (więcej pod tym linkiem) ich dokładna liczba nie jest dostrzegalna, wtenczas owa zasada nie ma zastosowania, dlatego że która z kobiet nie pragnęłaby dostać od lubego bukietu ze stu kwieci? Wyjątek stanowią obrzędy żałobne, gdzie uważa się, iż liczba kwieci musi być parzysta. Współcześnie można zadysponować kwiaty przez Internet - kwiaciarnia Zielona Oliwka nie wychodząc z domu.


Tulipany, czy też goździki? Czerwone, czy żółte? Takie pytania zadajemy sobie nierzadko podczas wyboru kwiatów, jakimi chcemy obdarować osobę nam bliską. I znaczenie mają tu nie wyłącznie reguły kompozycji, ale również symbolika kwieci jak też kolorów. Choć w obecnych czasach zasady te nie są egzekwowane rygorystycznie a także kwiatki wręczamy wziąwszy pod uwagę przede wszystkim preferencje obdarowywanego, to należałoby znać kilka wskazówek, które pomogą nam ustrzec się zakłopotania przy osobie o poglądach tradycyjnych. Gdy chcemy okazać szacunek, najbardziej odpowiednie będą frezje lub anturium. Jeśli potrzebujemy kogoś przeprosić, ofiarujemy bukiet z maków.
Chryzantema symbolizuje wiekuistość, stąd ma tak obszerne użycie zarówno przy uroczystościach żałobnych jak również ślubnych, gdzie znaczy wieczną miłość. Dzisiaj bez trudności można zamówić kwiaty z dostawą do domu.
2018-06-22 00:53
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.