Ogrzewanie domu gruntową pompą ciepła – popularna recepta na niskie rachunki

Efektywne technologie ocieplania domu to nadal temat, który nie jest nadal w pełni opisany. Każdy chciałby przyoszczędzić, a zarazem cieszyć się ciepłem w mieszkaniu nawet podczas lodowatych zimowych miesięcy. Jednym z lepszych sposobów jest wykorzystanie pomp cieplnych, które nagrzewają powierzchnię mieszkalną poprzez pobieranie ciepła z gruntu, powietrza lub wody.

Pompa ciepła
Admin: Junkers
Podpatrzone na: Junkers
Działanie innowacyjnych pomp jest na ten czas w pełni zautomatyzowane, bezproblemowe i ekonomiczne. Pompy ciepła gruntowe, analogiznie jak te ogrzewające ciepłem z powietrza lub wody, są ładowane prądem, tym samym decydowanie się na zastosowanie takiego sposobu ocieplania budynku powinno łączyć się z decyzją o dodatkowym zużyciu energii elektrycznej.

Sprawdź też

Nowoczesne ogrzewanie w twoim domu

nowoczesne odkurzacze
Admin: Dennis van Zuijlekom
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Polska leży w strefie klimatu umiarkowanego, przez co jej obywatele mogą delektować się czterema porami roku. Na nieszczęście, taka tendencja sprawia, że jesteśmy także narażeni na mroźne zimy, występujące przez kilka miesięcy.


Powinno się jednak zaznaczyć, że pobór ten jest o wiel mniejszy aniżeli w przypadku innych grzejników lub pieców zasilanych prądem, które są tym samym mniej efektywne niż pompy ciepła. Jest zatem to plus przekładający się na korzyść tego zastosowania.

Następną wartością jest to, że pompy ciepła gruntowe nie wymagają żadnego opału, co przekłada się na to, że nie wydziela spalin i nie przysparza kolejnych kłopotów, np. tych wiążących się z instalacją wentylacyjną. Biorąc pod uwagę wszystkie owe fakty nie da się nie zdać sobie sprawy, że taka pompa to niezwykle opłacalna lokata kapitału na przyszłość - oferta pomp ciepła.

COP to wskaźnik, który pokazuje efektywność pompy ciepła. Poprzez niego można określić, czy montując pompy ciepła gruntowe, powietrzne lub wodne mamy możliwość dużo odłożyć kasę.
Pompa ciepła
Admin: Peter Stevens
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
COP to zależność liczby energii pobieranej do pompy ciepła do wielkości pobranej przez pompy ciepła gruntowe energii elektrycznej. Da się w taki sposób określić jaki jest koszt dostarczenia określonej ilości ciepła przez pompę. Im niższa jest rozbieżność temperatur między ośrodkiem, z którego urządzenie absorbuje ciepło, a temperaturą, do której pompa się nagrzewa, tym większa jest efektywność.

Temperatura, która jest wymagana do funkcjonowania instalacji grzewczej, to czterdzieści stopni Celsjusza, a więc niedużo. Reasumując wszystko zależy od temperatury ośrodka, skąd absorbujemy ciepło – im jest wyższa, tym znaczniejszy współczynnik wydajności chłodniczej, a zarazem niższy nakład finansowy ogrzewania.
2019-10-23 11:35
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.