Jak oszczędzać wodę

Coraz popularniejsze w naszym kraju stają się domy samowystarczalne, zwane też ekologicznymi albo energooszczędnymi. Budynki tego typu projektowane są w niezwykle konkretny sposób. Właściwe umiejscowienie na działce, okna z odpowiedniej strony, baterie słoneczne na dachu – to tylko kilka z rozwiązań.


Przydomowa oczyszczalnia ścieków
Admin: wfeiden
Podpatrzone na: http://www.flickr.com/
Warto wiedzieć, że w samowystarczalnych budynkach mieszkalnych montuje się okna trzyszybowe, które przepuszczają znacząco mniej ciepła. Okna oczywiście znajdują się od południowej strony domu, dlatego aby łapały możliwie najwięcej światła słonecznego. Ponadto mieszkania (opinie na nasz temat) tego rodzaju mają zdecydowanie grubsze ściany, niż standardowe budynki mieszkalne – nawet dwa razy grubsze. Powinny być właściwie zaizolowane, by budynek trzymał temperaturę i nie wychładzał się.

Zwykle tego typu domy mają swoje szambo, nawet jeżeli są podłączone do gminnej sieci kanalizacyjnej. Często budowana jest również przydomowa oczyszczalnia ścieków. Istnieją różne rozwiązania w takiego rodzaju oczyszczalni. Niektóre z nich wymagają użycia prądu, część nie, w innych stosuje się różnego rodzaju separatory tłuszczu, część inne sposoby. Wszystko zależne jest od tego ile możemy wydać na oczyszczalnię.

Dobrze takiego typu zadanie zlecić wyspecjalizowanej firmie. Wówczas otrzymamy pewność, że wszystko jest wykonane właściwie, że różnego rodzaju przepompownie ścieków zostały zamontowane w odpowiedni sposób we właściwych miejscach, że nie będziemy mieć żadnego problemu z użytkowaniem.

Sprawdź też

Z jakiego powodu warto jest zakupić ogrodzenia Wiśniowski?

ogrodzenia
Admin: Libet
Podpatrzone na: Libet
Każdy dom lub działka wymaga postawienia ogrodzenia. Tak jak podczas plażowania niezbędny jest nam parawan plażowy, tak na terenie własnego lokum chcielibyśmy zachować prywatność i odseparować się od mieszkających obok sąsiadów. Nikt nie chce niepożądanych gości wchodzących na podwórko, szczególnie nocą, gdy marzymy o tym, by bezpiecznie spać w swoim łóżku, a nie niepokoić się, kto jest za oknem. Aby zakupić porządne ogrodzenie, powinniśmy wybrać fachową firmę. Jest nią z pewnością firma Wiśniowski, która istnieje na rynku już od ponad dwudziestu lat. Dlaczego warto skorzystać z jej usług?


Warto pomyśleć też o wykorzystaniu wody deszczowej. Dostępne są różnego rodzaju zbiorniki na deszczówkę Klargester. Zarówno stojące po prostu gdzieś w ogrodzie, jak również wkopywane w ziemię. Można do nich podłączyć system nawadniania trawników na przykład, albo wykorzystywać wodę deszczową do spłukiwania toalety. Możliwości mamy sporo.

Jeżeli chcemy mieć oszczędny, ekologiczny dom musimy przeznaczyć trochę czasu na planowanie budowy i metod, które chcielibyśmy wykorzystać. Mamy wtedy jednak pewność, że dom dokładnie spełni swoje zadanie, a my będziemy płacić niewielkie rachunki za wodę i prąd. Dobrze jest więc zapłacić nieco więcej na starcie, żeby przez długie lata oszczędzać, czasem nawet ponad połowę pieniędzy, które wydalibyśmy na rachunki. Na pewno znajdziemy s mieszkania (
więcej i więcej) b by wydać je korzystnie.
2018-07-12 10:37
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.