Koci świat czyli w jaki sposób prawidłowo troszczyć się o kociego przyjaciela

Świat bez mruczków musiałby być zły. Wielu ludzi nie umie żyć bez kotów i trudno się im dziwić. Kot racze nie jest tak silnie przywiązany do właściciela jak pies, nie słucha rozkazów, jest krnąbrny, bywa, że coś niszczy (szczególnie, jeżeli nie postawiłeś na drapaki). Mimo to mruczka da się uwielbiać.
Karma dla kotów
Podpatrzone na: www.sxc.hu
A mruczki towarzyszą nam od wieków. Kiedy zaczęto przeprowadzać wykopaliska archeologiczne w Egipcie, odkopano mnóstwo hieroglifów, na których były przedstawione postacie kota. Odkryto również mnóstwo zmumifikowanych kotów – te zwierzęta były przez dawnych mieszkańców Egiptu ubóstwiane. Do dziś nie odkopano żadnej starożytnej kuwety, lecz wszystko przed nami.

Sprawdź też

Poznaj tajniki hodowli zwierząt rzadkich

skorpion
Admin: Stuart Mckiggan
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Fani zwierząt egzotycznych bardzo dobrze wiedzą, iż by posiadać tego typu zwierzęta trzeba oczywiście na początek stosownie do tego przygotować swój dom. W innym przypadku nie będzie nawet mowy, aby dane zwierzę w takim domu mogło poczuć się dobrze, a ta kwestia jak wszyscy wiedzą pozostaje szczególnie istotna. Duża liczba osób nie rozumie tejże pasji a także postrzega ją za przynajmniej ekstrawagancką, jednak jeśli dla kogoś rzeczywiście jest to coś szczególnego, to jest obowiązek to uszanować.


wolfik, sklep zoologiczny
Teraz kolej na następną anegdotkę związaną z futrzakami. W pewnym ośrodku spokojnej starości w Ameryce mieszkał kot, który potrafił bezbłędnie przepowiedzieć zgon któregoś z pacjentów. Kot mościł się wtedy na łóżku mieszkańca. Niestety, kot później został odnaleziony martwy, ponieważ pensjonariusze domu spokojnej starości zaczęli się go po prostu panicznie bać. Ta opowieść dowiodła, że człowiek zwyczajnie takich przepowiedni słyszeć nie chce. Oprócz tego wydaje się, iż kocur został zabity z powodu skojarzeń z diabłem. Od wieków koty były towarzyszami czarownic, a czarne koty do dziś oznaczają nieszczęście. To paskudny stereotyp. Oficjalne analizy twierdzą, że kot - zgarnij rabat na karma arion www.superzoomarket.com/karma-dla-arion - posiada zdumiewające właściwości medyczne – może wyczuć miejsce chore i położyć się tam, a jego ciepło i miłe mruczenie oddziałuje zbawiennie na chorego. Znacznie więcej na ten temat: blog


W połowie lutego obchodzony jest Światowy Dzień Kota. Jeśli masz w domu kotka, spraw mu radość i podaruj mu tego dnia do jedzenia jakiejś świeże, lepsze karmy. Taką drogą okażesz kotu, jak silnie go lubisz. Koty są o wiele bystrzejsze niż ludzie sądzą, zatem możesz być pewien, że twój pupil podłapie taki gest. Fajnym darem na to święto mogą być także drapaki dla kotów – koty uwielbiają takie konstrukcje. Tutaj więcej:
Podpatrzone na:
2018-07-23 07:10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.