Kupujemy kamienne otoczaki. Podstawowe tipy

Ogród jest miejscem, które ma służyć odpoczynkowi i relaksowi na łonie przyrody. Powinien być oazą spokoju dla mieszkańców. W zależności od gustu i ilości wolnych chwil ogrody będą prezentować się w różny sposób. W dawniejszych czasach przydomowy ogródek służył w pierwszej kolejności do uprawiania warzyw i owoców, by nie trzeba było ich kupować. Jeżeli posesja była na tyle duża, przewidywało się miejsce na sad, w którym umieszczano drzewa owocowe.
Aktualnie od tego się odchodzi, ludzie mają niewątpliwie coraz mniej czasu na pielęgnacje ogrodu oraz rosnących w nim roślin. Nierzadko zdarza się tak, że w mniejszym ogrodzie sadzi się parę drzewek owocowych, a oprócz tego elementy głównie ozdobne. Istnieje sporo takich roślin i krzewów, które wymagają minimalnej troski i same są w stanie się rozwijać i rosnąć. Planując ogród (zobacz także projekt ogrodu we Wrocławiu) można Zastosować bardzo wiele różnorodnych elementów.

Oczko wodne
piękny ogródek
Admin: justgrimes
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Popularnym elementem obecnych ogrodów jest oczko wodne. Jest to po prostu niewielki staw, gdzie rosną rozmaite rośliny i mieszkają małe wodne zwierzęta. Wokół oczka i na jego dnie można umieścić otoczaki lub inne kamienie, by dno oczka jak najbardziej upodobnić do prawdziwego stawu. Mogą tam mieszkać ropuchy i pozostałe płazy, można także kpić ryby. Niezwykle efektownie prezentują się na przykład karpie koi, które mają specyficzną złotą barwę. Oczka wodne tworzy się za pomocą różnych technologii. Popularne są na przykład oczka wodne z folii, dzięki której uzyskuje się bardzo dużą szczelność.


Sprawdź też

Rejestrator kamer ip zapisze dla nas każdy widok

opinie
Kiedy chcemy się poczuć bezpiecznie w zakładzie, czy w domu, to powinniśmy inwestować w dobre sprzęty, które będą nagrywać to wszystko, co dzieje się dookoła nas.

Dróżki i rabaty
Typowy ogródek był kiedyś podzielony na grządki, pomiędzy którymi znajdowały się ścieżki. Obecnie w tym aspekcie jest zupełna dowolność, drogi można wytyczać dowolnie. Dobrze jest jednak ścieżki te utwardzić. Do tego celu także wykorzystywane są kamienie firmy Kohut. Konkretne rabaty bywają różnej wielkości i różnorodnych kształtów. Ogród (http://www.robinia.waw.pl/pielegnacja.html) nie musi być skrupulatnie rozplanowany, ważne by odpowiadał jego właścicielom. Jeżeli nie ma się pomysłu lub czasu na zagospodarowanie fragmentu przestrzeni, można w tym miejscu zorganizować trawnik. Wystarczy Raz na jakiś czas go skosić i podlać by wyglądał jak najlepiej. Można również posiać stokrotki, które uczynią go atrakcyjniejszym.
Admin: M.G.
2018-10-10 07:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.