Chryzantemy z Polski

Praszka - niewielka miejscowość w Opolskiem. Tylko trochę ponad osiem tysięcy mieszkańców, kilka zabytków. Można odnieść wrażenie, że w takim mieście niewiele się dzieje. A jednak tak nie jest. Praszka jest świetnie prosperującym ośrodkiem dla przemysłu i usług. Mieszczą się tu zakłady motoryzacyjne, fabryka produkująca maszyny do pakowania i jeszcze kilka zakładów.
Chryzantemy
Admin: http://www.flickr.com
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
A w odległości zaledwie paru kilometrów trafimy na coś całkowicie odmiennego. Jest tam zlokalizowana plantacja chryzantem. Jedna z największych i najlepszych w naszych okolicach. Na pewno warto wybrać się tam, nawet po to, aby przyjrzeć się tej uprawie z bliska. Cyklicznie organizowane są dni otwarte, gdy to mamy możliwość oglądać najbardziej dorodne okazy i nowe gatunki.

Nie tylko na cmentarz

W Polsce chryzantemy zyskują na popularności w listopadzie, gdy ustawiamy je na mogiłach. To wielka szkoda, że są tak bardzo kojarzone jako „kwiaty cmentarne”, dlatego, że rośliny te sprawdzają się idealnie jako ozdoby do ogrodów i balkonów. Są o wiele bardziej odporne niż popularne pelargonie (szczegóły w serwisie http://www.projektoskop.com.pl/53-pelargonie-czy-wiemy-o-nich-wszystko/) i surfinie.

Sprawdź też

W jaki sposób uprawiać chryzantemy?

Jesienny czar chryzantem
Admin: ankakay
Podpatrzone na: http://www.flickr.com/photos/ankakay/2939869819/
Chryzantema to niezapomniana, popularna roślina ozdobna o nieprzeciętnych kulistych kwiatostanach. Jej płatki mogą mieć różnorodne barwy – od złotej przez czerwień i purpurę po białe, różowe i pomarańczowe.


Jesienny czar chryzantem
Admin: ankakay
Podpatrzone na: http://www.flickr.com/photos/ankakay/2939869819/
Mamy bardzo wiele odmian chryzantem, a wszystkie są bardzo dekoracyjne. Możemy wybierać z bogatej palety odcieni - od białych, przez różowe, pomarańczowe, żółte do czerwonych i bordowych. Można kupić odmiany o małych kwiatkach, tych średniej wielkości a także dużych. Tworzą zachwycające kolorowe kule w donicy i nie da się od nich oderwać wzroku.

Nie tylko jesienią

Rośliny te kojarzą się nam zwykle z jesiennymi miesiącami, a istnieje wiele pięknych odmian letnich, które właśnie w tej chwili kwitną bogato i wspaniale. Może warto pomyśleć o przyozdobieniu tarasu albo ogrodowych rabatek właśnie chryzantemami?

W Polsce z roku na rok lata są coraz gorętsze. Z roku na rok temperatura się podwyższa, więc trudno nam dbać o kwiaty. Nawet podlewane dwa razy na dzień, często schną i tracą znacznie na urodzie. A chryzantemy to rośliny zdecydowanie bardziej wytrzymałe, więc jeżeli zdecydujemy się właśnie je posadzić, nasz ogród będzie piękny przez całe lato.
Podpatrzone na: Chryzantemy Praszka
2018-07-10 10:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.