Ogrodzenia budowlane

Ogrodzenia można podzielić na stałe i tymczasowe. Ogrodzenia stałe to ogrodzenia budynków mieszkalnych, gospodarczych oraz budynków użyteczności publicznej. Ogrodzenia tymczasowe to ogrodzenia budowlane. Służą do wieloletniego i wielokrotnego użycia niezależnie od warunków atmosferycznych. Ich cechą charakterystyczną jest szybki i prosty montaż, możliwość rozbudowy i wytrzymałość.

ogrodzenia budowlane
Ogrodzeń budowlanych nie trzeba ich kupować, dlatego, że niektóre firmy zajmują się wypożyczaniem ogrodzeń budowlanych. Składniki ogrodzeń tymczasowych to: obejma montażowa, łącząca osobne przęsła, stopy montażowe, kółka i zawiasy przy bramach, podpora montażowa, zapewniająca stabilność ogrodzenia. Ważne jest także zabezpieczenie przed wyciąganiem oraz słupek ziemny. Stopy montażowe mogą być wytwarzane z: tworzywa (recykling PCV), polietylenu wypełnionego betonem lub ze zbrojonego betonu. Ich wybór jest zależne od tego, jak wytrzymała ma być konstrukcja.

Ogrodzenia pełne Wśród przestawnych ogrodzeń budowlanych można wyróżnić: ogrodzenia pełne i ażurowe. Ogrodzenia pełne są trwalsze, dlatego przeważnie są stosowane do zabezpieczenia placów budowy, terenów przemysłowych, jak również remontów. Pełne ogrodzenia terenów budów to przęsła składające się z ocynkowanych ram wypełnionych blachą trapezową. Jednym z typów ogrodzeń tymczasowych pełnych są płyty wiórowe MFP. Cechują się one stabilnym kształtem, wygłuszają dźwięki, są odporne na niesprzyjające warunki atmosferyczne, uderzenia, są w stanie wytrzymać duże obciążenia i nie pochłaniają wilgoci. Jest to konkurencyjna możliwość zabezpieczenia placu budowy. Montując konstrukcję można posłużyć się słupkami z wcześniejszego ogrodzenia. Jej wielką zaletą jest również brak pofalowanej powierzchni, przez co tablice informacyjne lub plakaty reklamowe umieszczone przez firmę budowlaną są lepiej widoczne.


Sprawdź też

Ogrodzenia budowlane powinny być wytrzymałe

budowa
Admin: DAVID HOLT
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Zazwyczaj w czasie budowy jakiegoś kolejnego obiektu ustawiane okazuje się być ogrodzenie, które nie tylko powinno ochraniać przed ciągłym wejrzeniem podglądaczy, lecz również powinno powodować, że nikt niepowołany nie dostanie się na teren budowy, gdzie przecież będzie niebezpiecznie.

Ogrodzenia ażurowe
Ogrodzenia ażurowe (polecane produkty: ) to ocynkowane przęsła z rur które są wypełnione siatką. Używane są do oddzielenia placów budów, wydzielania ciągów komunikacyjnych oraz w trakcie imprez kulturalnych. Są znacząco lżejsze od ogrodzeń pełnych co daje sposobność wykonania z nich bram i furtek. Dzięki temu, że mają różne systemy składania konstrukcji i łączenia zwiększają swobodę klienta w zakresie transportu i montażu. Do jej montażu nie potrzebni są fachowcy. Kupno dodatkowej plandeki zmienia ogrodzenie ażurowe w ogrodzenie pełne. Należy wtedy wzmocnić ogrodzenie poprzez dodatkowe podpory zapewniające ochronę przed porywami silnego wiatru.
2019-05-01 07:22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.