Czym ocieplić budynek?

Nim weźmiesz się za docieplanie domku poznaj najpopularniejsze surowce termoizolacyjne. Sprawdź, kiedy lepsza byłby wełna mineralna, natomiast w jakich przypadkach korzystniejszy będzie styropian.


Od czego rozpocząć ocieplanie domku? Z pewnością od wybrania stosownego materiału. Szklana lub skalna wełna mineralna posiada świetną izolacyjność termiczną, jest również paroprzepuszczalna jak też bardzo elastyczna. Nie straszny jej pożar ani chemikalia. Dosyć dobrze pochłania hałas. Dzięki temu wykonane z niej ocieplenie spełnia też rolę izolacji dźwiękowej.


dokumenty


Sprawdź też

Jak dobrze wykonać ocieplenie poddasza?

Ocieplenie poddasza
Należyte ocieplenie dachu jak też ocieplenie poddasza ma równie ogromne znaczenie, jak właściwa izolacja cieplna ścian. Przez źle zaizolowany dach może uciekać 10-25 procent ciepła. Doradzamy, w jaki sposób wybierać surowiec do ocieplenia dachu.


ocieplanie
Admin: US CPSC
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Styropian zaś jest niezwykle wytrzymały na działanie poniektórych rozcieńczalników organicznych, jakie występują w wielu hydroizolacyjnych masach jak też bitumicznych spoiwach. Ze styropianu fabrykowane są przeważnie płyty zwykłe, lecz również płyty laminowane (dla przykładu papą) i laminowane papą maty. W marketach dostępny jest także szczególny styropian (Polecam producent styropianu Megastyro) do lokowania pomiędzy krokwiami dachu - nacinany, by otrzymać wymaganą sprężystość – i granulat styropianowy do stworzenia izolacji nadmuchowej albo mieszania z rozmaitymi zaprawami. Występują także styropiany akustyczne, służące do wyciszania sufitów – oraz o obniżonej chłonności – służące do odizolowania podziemnych części budowli. Polistyren ekstrudowany XPS będzie o wiele twardszy od styropianu a także posiada trochę wyższe aniżeli on przymioty ciepłochronne. Przewyższa go niestety także kosztem. Tak jak styropian, nie jest on odporny na organiczne rozcieńczalniki umieszczone w pewnych klejach oraz masach hydroizolacyjnych.


Fabrykuje się z niego płyty o fazowanych brzegach, do scalania "na pióro" a także wpust albo "na zakładkę". Poniektóre posiadają szorstką albo wyciskaną nawierzchnię, ażeby lepiej trzymał się na nich tynk czy też hydroizolacyjne surowce.
2023-02-16 16:29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.