Polskie chryzantemy.

Przepiękne kwiaty, jakim są niewątpliwie chryzantemy nam kojarzą się w głównej mierze z porą jesienną a także świętem zmarłych. Jednak chryzantemy to bardzo szeroka rodzina roślin. Ich popularność jest tak wielka, że bez żadnych problemów możemy je spotkać w dowolnej kwiaciarni. W Polsce na chryzantemy mówi się też złocienie. Dobrze jest znać tę drugą nazwę, która wprowadza nas czasem w błąd, jeśli nie zna się tegoż pojęcia.
Chryzantemy
Admin: liz west
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Jako, że kwiaty te cieszą się wielkim zainteresowaniem uprawa (tanie nasiona marihuany) chryzantem ma swoje uzasadnienie. Można na tym interesie dość dużo zarobić, jeśli proponuje się kwiaty doskonałej jakości. Mogą one potem trafić nie tylko na nagrobki, ale również do naszych domów. Kwiaty te charakteryzują się tym, iż stają się doskonałe do upiększenia domu, z racji wyrazistej formy, którą mają. Trzeba jednakże pamiętać o tym, że po okresie przekwitania nadają się już tylko i wyłącznie do wyrzucenia.

Niestety uprawa chryzantem nie jest taką łatwą, sprawą jak to wygląda w przypadku innych rodzajów kwiatów. Są to kwiaty, które są niezmiernie wrażliwe na minusowe temperatury, które jak wiemy w naszym kraju są dosyć często. Z racji tego nie nadają się do uprawy gruntowej, która w Polsce jest niezmiernie popularna. Tylko pewne rodzaje dają takie szanse. Reasumując jeśli klimat jest dogodny, chryzantemy dobrze uprawia się na glebach żyznych, próchnicznych jak również tych, które mają dość duży zasób elementów odżywczych. Jeżeli posiadamy cięższe gleby nie damy radę hodować tych kwiatów, albowiem istnieje wtenczas znacznie większe prawdopodobieństwo zmarznięcia kwiatów. Tak samo jak to jest w przypadku niemal każdych kwiatów, chryzantema lepiej rośnie tam, gdzie mamy styczność z dobrym działaniem światła.

Chryzantemy doniczkowe
Admin: Verity Cridland
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Uprawa chryzantem - (zobacz uprawa chryzantem) nie jest taka łatwa też z innego powodu. Chryzantemy wymagają regularnego nawożenia, dokonywanego nawet dwa razy w miesiącu. Najlepszym nawozem, który można zastosować, jest kompost w postaci ciekłego roztworu. On zdaje się być najskuteczniejszy ze wszystkich. Wówczas to chryzantema wielkokwiatowa będzie wyhodowana z zachowaniem wszystkich zasad. Efekty będą dostrzegalne w jej szczególnej urodzie.

W przypadku gdy potrzeba Ci chryzantem wejdź tutaj: Pychyński


Sprawdź też

Krajowe owoce i warzywa

Nektarynki
Admin: Forest & Kim Starr
Podpatrzone na: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Starr_070730-7800_Prunus_persica_var._nucipersica.jpg
Zwracając uwagę na rynek oraz owoce warzywa hurt trzeba krajowym produktom przyznać znaczny stopień jakości. Prosperujący na rynku producent jabłek Polska proponuje konsumentom jedynie doskonałe rodzaje owoców, świeże dostawy każdego dnia oraz niemały asortyment innych rodzajów wysokiej jakości jarzyn.
2020-12-18 16:22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.