Pielęgnowanie drzew liściastych lub szpilkowych to zajęcie dla osób, które są po trosze pracownikami fizycznymi, a po trosze artystami

Pielęgnowanie zielni to zajęcie dla tych kobiet, które uwielbiają spędzać czas na wolnym powietrzu. To zajęcie bywa przyjemne, jeżeli tylko nie trzeba zbyt ciężko pracować. I tak sadzenie cebulek tulipanów lub grabienie liści jesienią to czynności, które łączyć się mogą z wytchnieniem. Mężczyźni, którzy pracują w biurach po prostu marzą o tym, aby popracować fizycznie, a nieduży wysiłek jest dla nich nawet zalecany.

drzewo w ogrodzie
Admin: Susanne Nilsson
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Przecież skoszenie trawnika w przydomowym ogródku można zaliczyć do tych mało mozolnych, a zupełnie pożytecznych zadań. Tak czy inaczej, pielęgnowanie zieleni to temat niezwykle szeroki i szczegółowo omówić go nie podobna, zatem spróbujmy się tutaj skoncentrować tylko na zagadnieniu dotyczącym pielęgnacji drzew. Jeżeli w naszym ogrodzie rosną jabłonie, to praktycznie każdego roku trzeba poświęcić czas obcinanie uschniętych lub tych zbyt długich konarów. A przycinanie drzew to również zajęcie dla ludzi o zacięciu artystycznym. Współcześnie panuje moda na drzewa, jakie rosną na obszarach usytuowanych nad Morzem Śródziemnym, a mamy w tym miejscu na myśli np. cyprysy oraz tuje.

Ten artykuł Ci się podoba? To odwiedź serwis kamień ogrodowy wrocław, a znajdziesz więcej zbliżonych tematycznie informacji, które również będą interesujące.

Te drzewa można bez wysiłku kształtować, a otrzymane bryły zdobią każdy przydomowy ogród i wzbudzają podziw wśród spacerowiczów. O ile powyżej rzeczone zajęcia dają zadowolenie i poprawiają ponury nastrój, o tyle inne prace połączone z pielęgnacją koron bądź całych okazów bywają już nieco bardziej wyczerpujące i najczęściej łączone z iście ciężką fizyczną pracą (zobacz tutaj). Przykładowo, wycinka drzew angażuje właściwie ekipę pracowników, którzy rzecz jasna muszą znać się na rzeczy. Inaczej prowadzenie takich prac grozi poważnymi konsekwencjami - jedynie drwale wiedzą, w jaki sposób ściąć drzewo, aby spadło w danym kierunku i nie uszkodziło np. linii wysokiego napięcia.


Sprawdź też

Hodowla chryzantem gałązkowych

Chryzantemy
Admin: Forest and Kim Starr
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Obecnie duże ilości trudności ze sprawami związanymi z niezadbanymi ogrodami może pomóc rozwiązać dobre wybranie roślin. Wybranie świetnych gatunków nie bywa jednak zazwyczaj sprawą prostą. Aby dobrze wybrać, najbezpieczniej zapoznać się bliżej z samym zagadnieniem uprawy roślin ozdobnych. Z powodu coraz zimniejszych temperatur i nadchodzącego listopada dobrym pomysłem jest zastanowienie się nad hodowlą tak przepięknych roślin, jak chryzantema gałązkowa.

tuja
Póki co powiedzieliśmy o artystycznym wymiarze pielęgnacji zieleni, lecz tylko na terenie naszych prywatnych sadków. Tymczasem w miastach, tak potężnych jak Warszawa czy Kraków, możemy spacerować nawet po paru rozległych parkach oraz kilkudziesięciu skwerach. Z jednej strony przycinanie drzew już posadzonych, a z drugiej sadzenie nowych egzemplarzy to zajęcia dla pracowników pracujących w przedsiębiorstwach, które zajmują się utrzymaniem zieleni. Takie osoby muszą nie tylko charakteryzować się siłą fizyczną, która jest niezbędna przy tego typu pracach, lecz również kierować się zmysłem artystycznym - w końcu do parku przychodzi się po to, aby nacieszyć oko pięknem zadbanej natury (stąd najlepszym rozwiązaniem byłoby wynajęcie firmy - ).
2023-03-16 11:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.