Pielęgnowanie drzew liściastych lub szpilkowych to zajęcie dla osób, które są po trosze pracownikami fizycznymi, a po trosze artystami

Pielęgnowanie zielni to zajęcie dla tych kobiet, które uwielbiają spędzać czas na wolnym powietrzu. To zajęcie bywa przyjemne, jeżeli tylko nie trzeba zbyt ciężko pracować. I tak sadzenie cebulek tulipanów lub grabienie liści jesienią to czynności, które łączyć się mogą z wytchnieniem. Mężczyźni, którzy pracują w biurach po prostu marzą o tym, aby popracować fizycznie, a nieduży wysiłek jest dla nich nawet zalecany.

drzewo w ogrodzie
Admin: Susanne Nilsson
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Przecież skoszenie trawnika w przydomowym ogródku można zaliczyć do tych mało mozolnych, a zupełnie pożytecznych zadań. Tak czy inaczej, pielęgnowanie zieleni to temat niezwykle szeroki i szczegółowo omówić go nie podobna, zatem spróbujmy się tutaj skoncentrować tylko na zagadnieniu dotyczącym pielęgnacji drzew. Jeżeli w naszym ogrodzie rosną jabłonie, to praktycznie każdego roku trzeba poświęcić czas obcinanie uschniętych lub tych zbyt długich konarów. A przycinanie drzew to również zajęcie dla ludzi o zacięciu artystycznym. Współcześnie panuje moda na drzewa, jakie rosną na obszarach usytuowanych nad Morzem Śródziemnym, a mamy w tym miejscu na myśli np. cyprysy oraz tuje.

Ten artykuł Ci się podoba? To odwiedź serwis kamień ogrodowy wrocław, a znajdziesz więcej zbliżonych tematycznie informacji, które również będą interesujące.

Te drzewa można bez wysiłku kształtować, a otrzymane bryły zdobią każdy przydomowy ogród i wzbudzają podziw wśród spacerowiczów. O ile powyżej rzeczone zajęcia dają zadowolenie i poprawiają ponury nastrój, o tyle inne prace połączone z pielęgnacją koron bądź całych okazów bywają już nieco bardziej wyczerpujące i najczęściej łączone z iście ciężką fizyczną pracą (zobacz tutaj). Przykładowo, wycinka drzew angażuje właściwie ekipę pracowników, którzy rzecz jasna muszą znać się na rzeczy. Inaczej prowadzenie takich prac grozi poważnymi konsekwencjami - jedynie drwale wiedzą, w jaki sposób ściąć drzewo, aby spadło w danym kierunku i nie uszkodziło np. linii wysokiego napięcia.


Sprawdź też

Kwiatowe przyozdabianie

fototapety kwiaty
Admin: DA
Chcąc ożywić swoje mieszkanie warto pomyśleć nad roślinami w domu. Kwiaty spowodują, że stanie się ono bardziej przytulne i przyjazne dla nas samych. Jeśli nie przepadamy za zbyt dużą ilością kolorów, idealnym wyborem będą rośliny które nie kwitną. Jeżeli palimy papierosy, możemy nabyć kwiaty, które przez swoje liście absorbują nikotynęskusić się możemy na kwiaty, które pochłaniają dym}, w ten sposób czyszcząc powietrze.

tuja
Póki co powiedzieliśmy o artystycznym wymiarze pielęgnacji zieleni, lecz tylko na terenie naszych prywatnych sadków. Tymczasem w miastach, tak potężnych jak Warszawa czy Kraków, możemy spacerować nawet po paru rozległych parkach oraz kilkudziesięciu skwerach. Z jednej strony przycinanie drzew już posadzonych, a z drugiej sadzenie nowych egzemplarzy to zajęcia dla pracowników pracujących w przedsiębiorstwach, które zajmują się utrzymaniem zieleni. Takie osoby muszą nie tylko charakteryzować się siłą fizyczną, która jest niezbędna przy tego typu pracach, lecz również kierować się zmysłem artystycznym - w końcu do parku przychodzi się po to, aby nacieszyć oko pięknem zadbanej natury (stąd najlepszym rozwiązaniem byłoby wynajęcie firmy - ).
2023-03-16 11:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.