Pielęgnowanie drzew liściastych lub szpilkowych to zajęcie dla osób, które są po trosze pracownikami fizycznymi, a po trosze artystami

Pielęgnowanie zielni to zajęcie dla tych kobiet, które uwielbiają spędzać czas na wolnym powietrzu. To zajęcie bywa przyjemne, jeżeli tylko nie trzeba zbyt ciężko pracować. I tak sadzenie cebulek tulipanów lub grabienie liści jesienią to czynności, które łączyć się mogą z wytchnieniem. Mężczyźni, którzy pracują w biurach po prostu marzą o tym, aby popracować fizycznie, a nieduży wysiłek jest dla nich nawet zalecany.

drzewo w ogrodzie
Admin: Susanne Nilsson
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Przecież skoszenie trawnika w przydomowym ogródku można zaliczyć do tych mało mozolnych, a zupełnie pożytecznych zadań. Tak czy inaczej, pielęgnowanie (odkryj serwis) zieleni to temat niezwykle szeroki i szczegółowo omówić go nie podobna, zatem spróbujmy się tutaj skoncentrować tylko na zagadnieniu dotyczącym pielęgnacji drzew. Jeżeli w naszym ogrodzie rosną jabłonie, to praktycznie każdego roku trzeba poświęcić czas obcinanie uschniętych lub tych zbyt długich konarów. A przycinanie drzew to również zajęcie dla ludzi o zacięciu artystycznym. Współcześnie panuje moda na drzewa, jakie rosną na obszarach usytuowanych nad Morzem Śródziemnym, a mamy w tym miejscu na myśli np. cyprysy oraz tuje. Te drzewa można bez wysiłku kształtować, a otrzymane bryły zdobią każdy przydomowy ogród i wzbudzają podziw wśród spacerowiczów. O ile powyżej rzeczone zajęcia dają zadowolenie i poprawiają ponury nastrój, o tyle inne prace połączone z pielęgnacją koron bądź całych okazów bywają już nieco bardziej wyczerpujące i najczęściej łączone z iście ciężką fizyczną pracą (zobacz tutaj). Przykładowo, wycinka drzew angażuje właściwie ekipę pracowników, którzy rzecz jasna muszą znać się na rzeczy. Inaczej prowadzenie takich prac grozi poważnymi konsekwencjami - jedynie drwale wiedzą, w jaki sposób ściąć drzewo, aby spadło w danym kierunku i nie uszkodziło np. linii wysokiego napięcia.


Sprawdź też

Wyjątkowo piękne kwiaty w Twoim domu

Czerwone kwiaty amarylis
Admin: Ian Chamberlain
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
W czym znajduje się oryginalność rośliny takiej jak bukszpan? Wielu osobom kojarzy się przede wszystkim z głęboką zielenią, przepięknym zapachem i z Wielkanocą. Szanse przystrajania domów oraz mieszkań tą rośliną są bardzo duże, dlatego co osoba to idea. Każdy z nas może także kupić za niewielkie pieniądze nasiona tej rośliny. Dzięki temu będzie mógł cieszyć się jej pięknym wyglądem przez okrągły rok. Rośliny tego typu, jak również wszelkie rośliny ozdobne od dawna cieszą się ogromną popularnością.

tuja
Póki co powiedzieliśmy o artystycznym wymiarze pielęgnacji zieleni, lecz tylko na terenie naszych prywatnych sadków. Tymczasem w miastach, tak potężnych jak Warszawa czy Kraków, możemy spacerować nawet po paru rozległych parkach oraz kilkudziesięciu skwerach. Z jednej strony przycinanie drzew już posadzonych, a z drugiej sadzenie nowych egzemplarzy to zajęcia dla pracowników pracujących w przedsiębiorstwach, które zajmują się utrzymaniem zieleni. Takie osoby muszą nie tylko charakteryzować się siłą fizyczną, która jest niezbędna przy tego typu pracach, lecz również kierować się zmysłem artystycznym - w końcu do parku przychodzi się po to, aby nacieszyć oko pięknem zadbanej natury (stąd najlepszym rozwiązaniem byłoby wynajęcie firmy - ).
2018-08-01 12:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.