Jakimi metodami odpowiednio poradzić sobie z kretami?

Krety na działce lub w ogrodzie zdołają być naprawdę ogromnym kłopotem. Te małe zwierzątka potrafią wręcz zdemolować kompletny ogród, nad jakim prawdopodobnie z trudem pracowaliśmy i nadal pracujemy. Chociaż krety są aktualnie pod obroną, wskutek tego zabijanie tych drapieżników jest nielegalne. Bezsprzecznie nie powinniśmy więc tego wykonywać. Jak więc poradzić sobie z kretami? Najbardziej popularnym i aktywnym sposobem na te szkodniki jest siatka na krety.

zadbany ogród
Admin: Robber Esq
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
To wspaniałe zabezpieczenie różnorodnych terenów zielonych. Jest ono sporo bardziej efektywne od specyfików odstraszających, do jakich krety bardzo prędko się przyzwyczajają. Siatkę na krety w dzisiejszych czasach użytkuje się pod przestrzenią trawnika, jest ona na tyle mocna i trwała, że może wytrzymać nawet kilkadziesiąt lat! Także przy zakładaniu trawnika można rozłożyć na nim siatkę na krety, która jest lekko cieńsza od tej rozstawianej pod trawnikami (zobacz siatki). Taka siatka - (adres tej strony) będzie bezwarunkowo niewidoczna, wobec tego bezsprzecznie nie będzie psuć ładnego wyglądu naszego trawnika. Dzięki siatkom na krety, drapieżniki te nie mogą przewiercić się przez podłoże, więc pójdą w inne, dogodniejsze dla siebie miejsce. Kretom nie dzieje się przy tym żadna szkoda, natomiast my nie musimy martwić się o nasz ogród albo trawnik.


Sprawdź też

Jak otrzymać piękny i zadbany ogród

Trawnik
Admin: Peter Kaminski
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
W dwudziestym pierwszym wieku wiele kłopotów z kwestiami związanymi z ogrodnictwem może pomóc rozwiązać perfekcyjne dobranie nawozów. Wybranie najlepszych rodzajów nie bywa jednak zwyczajowo sprawą banalną. Aby dobrze dokonać wyboru, najbezpieczniej zapoznać się bliżej z samym zagadnieniem uprawy roślin ozdobnych. Inne rośliny są przeznaczone do chłodniejszych temperatur, a inne podczas lata, i używa się innych rodzajów nawozu. Dobrym pomysłem na otrzymanie przepięknych roślin, jest używanie nawozu Azofoska.

kret
Podpatrzone na: pixabay.com
Wprawdzie założenie siatki na krety jest dość czasochłonne i trochę kłopotliwe, chociaż charakteryzuje się faktycznie sporą skutecznością.To właściwy sposób, aby pozbyć się kłopotów z kretami na długie lata, co więcej kupno siatki na krety także nie jest drogie. Na rynku odnajdziemy współcześnie rozliczne rodzaje siatek na krety, w związku z tym na pewno odszukamy taką, która będzie dla nas stosowna. Pamiętajmy jednak o tym, by nie kupować siatek budowlanych czy dzianych, ponadto oczko w siatce nie winno być mniejsze aniżeli 15mm. W przeciwnym razie zdołałoby to uniemożliwiać rozwój roślin i systemów korzeniowych.

Zaciekawiły Cię wiadomości opublikowane w tym tekście? Na pewno spodoba Ci się też dodatkowe czytanie (www.artimbo.pl/zadaszenia-wejscia,g41.html). Nie czekaj więc i przejdź do następnej strony.

Więcej na
2020-10-01 07:35
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.