Jakimi metodami odpowiednio poradzić sobie z kretami?

Krety na działce lub w ogrodzie zdołają być naprawdę ogromnym kłopotem. Te małe zwierzątka potrafią wręcz zdemolować kompletny ogród, nad jakim prawdopodobnie z trudem pracowaliśmy i nadal pracujemy. Chociaż krety są aktualnie pod obroną, wskutek tego zabijanie tych drapieżników jest nielegalne. Bezsprzecznie nie powinniśmy więc tego wykonywać. Jak więc poradzić sobie z kretami? Najbardziej popularnym i aktywnym sposobem na te szkodniki jest siatka na krety.

zadbany ogród
Admin: Robber Esq
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
To wspaniałe zabezpieczenie różnorodnych terenów zielonych. Jest ono sporo bardziej efektywne od specyfików odstraszających, do jakich krety bardzo prędko się przyzwyczajają. Siatkę na krety w dzisiejszych czasach użytkuje się pod przestrzenią trawnika, jest ona na tyle mocna i trwała, że może wytrzymać nawet kilkadziesiąt lat! Także przy zakładaniu trawnika można rozłożyć na nim siatkę na krety, która jest lekko cieńsza od tej rozstawianej pod trawnikami (zobacz siatki). Taka siatka - (adres tej strony) będzie bezwarunkowo niewidoczna, wobec tego bezsprzecznie nie będzie psuć ładnego wyglądu naszego trawnika. Dzięki siatkom na krety, drapieżniki te nie mogą przewiercić się przez podłoże, więc pójdą w inne, dogodniejsze dla siebie miejsce. Kretom nie dzieje się przy tym żadna szkoda, natomiast my nie musimy martwić się o nasz ogród albo trawnik.


Sprawdź też

Jak otrzymać piękny i zadbany ogród

Trawnik
Admin: Peter Kaminski
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach duże ilości kłopotów ze sprawami związanymi z ogrodem jest w stanie pomóc rozwiązać odpowiednie dobranie nawozów. Wybranie świetnych rodzajów nie jest jednak zazwyczaj kwestią prostą. Aby trafnie wybrać, najbezpieczniej zapoznać się bliżej z samą kwestią uprawy roślin ozdobnych. Inne rośliny są przeznaczone do niższych temperatur, a inne podczas lata, i używa się innych rodzajów nawozu. Wyśmienitym pomysłem na wyhodowanie przepięknych kwiatów, jest stosowanie nawozu Azofoska.

kret
Podpatrzone na: pixabay.com
Wprawdzie założenie siatki na krety jest dość czasochłonne i trochę kłopotliwe, chociaż charakteryzuje się faktycznie sporą skutecznością.To właściwy sposób, aby pozbyć się kłopotów z kretami na długie lata, co więcej kupno siatki na krety także nie jest drogie. Na rynku odnajdziemy współcześnie rozliczne rodzaje siatek na krety, w związku z tym na pewno odszukamy taką, która będzie dla nas stosowna. Pamiętajmy jednak o tym, by nie kupować siatek budowlanych czy dzianych, ponadto oczko w siatce nie winno być mniejsze aniżeli 15mm. W przeciwnym razie zdołałoby to uniemożliwiać rozwój roślin i systemów korzeniowych. Więcej na
2018-11-24 07:21
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.