Brak Ci kontaktu z naturą? Nie jesteś sam. Wiele osób narzeka na życie w wielkim mieście i marzy, że zamieszka kiedyś na wiosce

Jesteś mieszczuchem jednak coś ciągnie Cię na przedmieścia. Jednak musisz tu zostać, gdyż masz tu blisko do pracy, a nawet jeśli byś chciał wyprowadzić się koniecznie byś musiał sprzedać swoje mieszkanie albo wziąć kredyt, czyli bardzo dużo formalności, a ponadto nagła zmiana w życiu. Nie chcesz tego, lecz lubisz w weekend wyjechać za miasto, by delektować się dzikością przyrody i zbawiennym spokojem.
w ogródku
Admin: Tatters ❀
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Uwielbiasz przeglądać poradnik o lasach i łąkach. Robisz to najczęściej w godzinach pracy, wtedy, gdy masz chwilę wolnego, to pozwala ci na oddalenie się chociaż na chwilkę od spraw codziennego dnia, od miejskiego gwaru, to przeniesie cię na łono natury, gdzie spędzasz każdy weekend. Przeglądają inny poradnik o motylach, owadach i pająkach myślisz nawet o ich hodowli, ale po chwili zarzucasz tą myśl, niezwykle przecież odważną. Niemniej, myślisz przydałby się jakiś ogród lub działka, żeby tak samo w tygodniu, jak i w weekend, po pracy, wyskoczyć i odpocząć. Szczególnie kiedy pozwolimy sobie na małą fontannę, basen albo oczko wodne - oczka wodne i akcesoria do nich. Wspaniały relaks!

Sprawdź też

rodzimym

kompostownik
Podpatrzone na: http://gardencenter.pl/
Wśród ofert producenta znaleźć można kompostowniki o rewelacyjnej jakości. Powstawały one w długotrwałym procesie, dzięki czemu eksperci dysponują bogatą i imponującą w branży wiedzą praktyczną. Wybór jedynie doskonałej jakości, gdyż przetestowanych materiałów i łączenie ich ze sobą w odpowiedni sposób motywują do wybierania właśnie tych propozycji. Na działkę lub do ogrodu – nasze propozycje dopasowujemy do indywidualnych potrzeb każdego klienta.


Może Cię to zaskoczy, ale dużo osób tak myśli, nawet ci, którzy zawsze kochali duże miasta i nie wyobrażali sobie życia poza miastem. W jakiś sposób ich rozrywkowe młodzieńcze życie upłynęło już w dużym mieście, zasmakowali rozrywki, a teraz rozglądając się jakby za możliwością odpoczynku myśląc, jakby to było miło znaleźć się takim, pięknym miejscu (propozycje do dekoracji ogrodu: pozostałe akcesoria wodne w ogródku).

Szczególnie, że sam kontakt z naturą naprawdę nam sprzyja. Jak donoszą profesorowie, miejski krajobraz (samochody, bloki, ulice) działają na nas umysł raczej tłumiąco, zaś miejsca zielone – parki, lasy, góry pozwalają na odpoczynek, na odblokowanie energii psychicznej, pozwalają przede wszystkim na prawdziwy odpoczynek i relaks.

Zresztą, ludzka potrzeba spędzania czasu na łonie przyrody to w zasadzie naturalna skłonność do powrotu w miejsce, z którego pochodzimy. Jesteśmy dziećmi z natury, każdy z nas ma genetycznie zakodowany blisko kontakt z przyrodą. Nie wywodzimy się tak naprawdę z miast i metropolii, lecz z naturalnych środowisk, gdzie rośliny i zwierzęta to nasze naturalne otoczenie. To więc nic dziwnego, że tak pragniemy wyrwać się w weekend, choćby na chwilę, choćby na trochę, to tak jakbyśmy pragnęli bardzo już teraz, zaraz wrócić do naszego rodzinnego domu.
2020-06-04 07:24
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.